فرانسه به نيروهاي خليفه حفتر در ليبي سلاح ارسال كرد

تهران – ايرنا – شبكه خبري الجزيره قطر روز جمعه گزارش كرد كه يك ناوچه جنگي فرانسوي براي نيروهاي ژنرال خليفه حفتر در ليبي سلاح و ادوات جنگي ارسال كرده است.

به گزارش الجزيره به نقل از منابع ليبي، ناوچه فرانسوي در بندر «راس لانوف» در منطقه موسوم به هلال نفتي ليبي پهلو گرفته و پس از توقف كوتاهي اين بندر را ترك كرده است.
اين منابع افزودند: ورود اين كشتي همزمان با حضور نيروهاي وابسته به خليفه حفتر در بندر راس لانوف و مناطق اطراف بوده است.
اين گزارش مي افزايد: از اين ناوچه تعدادي قايق سريع السير، سلاح هجومي مخصوص غواصان تخليه شده است.
منابع ليبيايي به الجزيره گفتند: نيروهاي خليفه حفتر احتمالا به عمليات دريايي براي حمايت از نيروهاي خود در دو شهر صرمان و صبراته و كاهش فشارها در محورهاي نبرد در اطراف طرابلس روي بياورند.
از سوي ديگر سرهنگ «رضا عيسي» از نيروي دريايي دولت وفاق ملي ليبي گفت: نفوذ از طريق دريا خودكشي است.
عبدالكريم الزبيدي وزير دفاع تونس هفته گذشته اعلام كرده بود كه دستگاه هاي امنيتي اين كشور 13 نفر كه داراي گذرنامه هاي ديپلماتيك فرانسوي بودند در گذرگاه «رأس جدير» در مرز با ليبي دستگير كردند.
هفته گذشته نيز وزارت كشور دولت وفاق ملي ليبي اعلام كرده بود كه همه همكاريهاي خود با كشور فرانسه به دليل آنچه كه حمايت پاريس از نيروهاي خليفه حفتر خوانده قطع كرد.
ليبي طي چندهفته اخير و با آغازحملات نيروهاي وابسته به ژنرال حفتر كه بخشهايي از شرق ليبي را در كنترل خود دارد،شاهدجنگ و خشونت و درگيري است. در اثر اين درگيريها، شماري غيرنظامي كشته يا زخمي شدند و بسياري از ليبيايي ها تن به آوارگي داده اند.
سازمان ملل متحد دوشنبه گذشته اعلام كرد كه در جريان درگيريها در طرابلس پايتخت ليبي 18 هزار نفر در اين شهر آواره شدند.
شبك**9365**1708