استاندار خراسان جنوبی: خدمت رسانی باید با نظر و مطالبه مردم باشد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: اگر قرار بر انجام خدمتی است باید با نظر و مطالبه مردم باشد و نتایج سفرهای شهرستانی به مردم اعلام می شود.

به گزارش ایرنا محمد صادق معتمدیان پنجشنبه شب در جمع مردم شهر اسلامیه در شهرستان فردوس افزود: باید با تبدیل ظرفیت های بالقوه استان به بالفعل پسوند محرومیت را از روی استان كه دارای ظرفیت های بسیار زیادی است، برداریم.
وی ظرفیت های هر بخش و شهرستان را ویژه خواند و گفت: این ظرفیت ها بالقوه است كه باید با استفاده از توانمندی ها و روحیه انقلابی و جهادی مردم این ظرفیت های خدادادی به بالفعل تبدیل شود.
معتمدیان بیان كرد: در چند ماه كه توفیق خدمتگزاری به مردم خراسان جنوبی حاصل شده یكی از اولویت های كاری این بوده كه از ظرفیت ها و توانمندی های استان مطلع شده و نسبت به این توانمندی ها اشراف پیدا كنیم و از برخی نارسایی ها در امور زندگی مردم مطلع شویم.
وی افزود: در سفرهای شهرستانی و در جلسات بی واسطه با مردم و مطالعات مختلف در حوزه ظرفیت های مختلف استان، به این جمع بندی رسیدیم كه خراسان جنوبی استانی برخوردار از مواهب و نعمت های الهی است.
استاندار خراسان جنوبی گفت: محرومیت هایی در حوزه های زیرساختی استان وجود دارد كه ناشی از سیاست های ظالمانه رژیم منحوس پهلوی نسبت به مناطق مرزی و مناطق كمتر برخوردار در گذشته است.
وی با بیان اینكه در 40 سال گذشته با سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی اقدامات و خدمات بسیار خوبی در مناطق كم برخوردار به خصوص در این استان انجام گرفته است، اضافه كرد: به طور مثال زمانی در این استان جاده آسفالت، امكانات آموزشی و مخابراتی وجود نداشته یا محدود بوده است و مردم در بخش های مختلف به سختی زندگی می كردند.
وی اظهار داشت: امروز به بركت نظام مقدس جمهوری اسلامی با افتخار اعلام می كنیم كه همه روستای های بالای 20 خانوار استان از نعمت برق و بیش از 60 درصد روستاهای استان از نعمت گاز برخوردار هستند.
معتمدیان گفت: تا پایان دولت تدبیر و امید همه روستاهای استان با جمعیت مشخص در قانون، از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
وی افزود: در زمینه تامین آب استان با توجه به 20 سال خشكسالی حاكم بر منطقه، دغدغه مندی وجود داشت اما امسال با عنایت خداوند متعال شاهد بارش رحمت الهی و نزولات آسمانی در استان به ویژه شهرستان فردوس بودیم.
استاندار خراسان جنوبی گفت: فردوس از نظر شاهراه ‌های ارتباطی در كریدور كویری قرار دارد و بخش قابل توجهی از ترددهای ترانزیتی، اقتصادی و تجاری و مسافری به ویژه زائران آستان مقدس امام رضا (ع) از استان های مركزی از مسیر كریدور كویری این شهرستان انجام می شود.
معتمدیان اظهار داشت: فردوس منطقه ای بسیار مستعد برای فعالیت های كشاورزی و دامپروری است كه باید موانعی كه در راه تولیدكنندگان وجود دارد را رفع كنیم.
وی با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری اضافه كرد: با توجه به این اولویت همه مجموعه مدیریتی استان را به كار خواهیم گرفت تا موانع سر راه تولیدكنندگان در بخش های مختلف را رفع كنیم.
معتمدیان یكی از اهداف سفرهای شهرستانی را توفیق دیدار بی واسطه با مردم و آشناشدن با مشكلات و موانع آنان ذكر كرد و گفت: یكی از مهم ترین دغدغه های ما در مدیریت استان این است كه مشكلات مردم را رفع كنیم و ساختارهایی كه در كشور ایجاد شده نتیجه آن خدمت رسانی به مردم باشد.
وی تصریح كرد: اگر خدمتی به مردم انجام گیرد باید رضایت مندی آنان را در پی داشته باشد.
استاندار خراسان جنوبی با تشریح روند بازدید و سركشی از شهرستان های استان افزود: ابتدا معاونان به همراه مدیران كل متولی در شهرستان حضور پیدا می كنند، بررسی های میدانی را انجام می دهند و در مرحله بعد بنده به همراه مدیران كل حضور پیدا می كنیم و از نزدیك مسائل و مشكلات را مورد بررسی قرار می دهیم.
معتمدیان گفت: در پایان سفر جمع بندی مشكلات و تصمیم گیری و مصوباتی كه برای توسعه هر شهرستان گرفته می شود، ابلاغ و مصوبات تا حصول نتیجه پیگیری می شود.
وی بیان كرد: هر اقدامی كه موجب خدمت رسانی بیشتر و رفع دغدغه مردم باشد به عنوان اولویت اصلی ما در استان است.
معتمدیان افزود: نماینده مردم شهرستان های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان فردی پیگیر و به دنبال ارتقای جایگاه شهرستان های حوزه انتخابیه خود است و نباید یك موضوع جزئی مثل درخواست یك ساختار كه حق یك منطقه است، باعث اختلاف افكنی بین روستاها و بخش های مختلف شود.
وی گفت: خراسان جنوبی تازه تاسیس است و نباید شرایطی ایجاد كنیم كه باعث عقب افتادگی شود و نیروی انسانی سرمایه ای بزرگ برای توسعه است.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: توسعه بخش كشاورزی و گردشگری كه زمینه آن در منطقه وجود دارد باید با سرمایه گذاری مردم انجام شود.
معتمدیان با بیان اینكه دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال تفرقه اندازی بین ملت و مسولان هستند گفت: در شرایط كنونی مطرح كردن موضوع های اختلافی به مصلحت كشور نیست و از مردم عزیز استدعا داریم اجازه دهند فرزندانشان در مجموعه استانداری مطالبات به حق مردم شهرستان و بخش را پیگیری كنند.
استاندار خراسان جنوبی عصر روز گذشته (پنجشنبه) در هفتمین سفر شهرستانی خود وارد فردوس شد و از مجتمع پرورش و اصلاح نژاد بز سانن شهرستان فردوس و باند امداد و نجات در این شهرستان نیز بازدید كرد.
معتمدیان با مردم باغستان و اسلامیه فردوس نیز دیدار كرد و مشكلات و درخواست های آنان را از نزدیك شنید.
استاندار خراسان جنوبی همچنین دیروز از محل واقعه شكست آمریكا در صحرای طبس دیدن و در آیین گرامیداشت واقعه پنجم اردیبهشت شركت كرد.
وی روز چهارشنبه نیز ضمن بازدید از روستاهای سیل زده شهرستان های بشرویه و طبس، مشكلات ساكنان این مناطق را از نزدیك مورد بررسی قرار داد.
7556* 7559*3028