۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۵
کد خبر: 83292259
۰ نفر
كاروان ورزشی دانشجویان به «یونیورسیاد» ایتالیا اعزام می شود

ارومیه - ایرنا - مدیركل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: كاروان 45 نفری دانشجویان ایران در پنج رشته ورزشی تیر ماه امسال به ایتالیا اعزام می شود.

محمدحسین علیزاده روز جمعه در حاشیه مسابقات بین المللی ورزش دانشجویی به میزبانی دانشگاه ارومیه به خبرنگار ایرنا افزود: تاكنون اعزام تیم دانشجویان در چهار رشته والیبال، تیراندازی، تیراندازی با كمان و تكواندو قطعی شده و به احتمال زیاد تعدادی هم برای شركت در رشته دوومیدانی به این رقابت ها اعزام می شوند.
وی بیان كرد: سی امین دوره «یونیورسیاد» تابستانی دانشجویان جهان 12 تا 23 تیر با حضور صدها ورزشكار از نقاط مختلف جهان در شهر «ناپل» كشور ایتالیا برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: همكاری و مشاركت لازم برای آماده سازی تیم های ملی دانشجویان اعزامی به «یونیورسیاد» با فدراسیون های مربوطه انجام شده و اردوهای آمادگی برای حضوری قدرتمند در حال برگزاری است.
مدیر كل تربیت بدنی وزارت علوم با اشاره به برگزاری المپیاد همگانی دانشجویان كشور با حضور 2 هزار دانشجو در 9 رشته ورزشی، گفت: در این رویداد مهم ورزشی دانشگاه الزهرا(س) تهران میزبان دختران و دانشگاه بوعلی همدان میزبان پسران دانشجو خواهد بود.
علیزاده افزود: همچنین مهر سال آینده برگزاری المپیاد دانشجویان كشور به میزبانی دانشگاه گیلان با حضور بیش از هفت هزار و 500 دانشجوی دختر و پسر را پیش رو داریم و این المپیاد از نظر تعداد شركت كننده در نوع خود یك ركورد محسوب می شود.
وی در خصوص فعالیت های عمرانی ورزشی وزارت علوم هم گفت: امسال با مشاركت صندوق رفاه دانشجویان اعتباری بالغ بر 350 میلیارد ریال در راستای توسعه بخش عمرانی و تهیه تجهیزات ورزش دانشگاهی در نظر گرفته شده است.
علیزاده اضافه كرد: اجرای طرح ارزیابی و غربالگری برای 50 هزار دانشجو و بهره گیری از مشاوران ورزشی در دانشگاه ها از دیگر فعالیت های انجام شده طی یك سال اخیر است.
به گزارش ایرنا مدیركل تربیت بدنی وزارت علوم، برای حضور در مراسم افتتاحیه نخستین دوره مسابقات بین المللی ورزش دانشجویان به میزبانی دانشگاه ارومیه به این شهر سفر كرده است.
این مسابقات با حضور ورزشكارانی از كشورهای عراق، تركیه، لبنان و استان های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی در قالب 9 تیم در رشته های والیبال، فوتسال، بدمینتون و تنیس روی میز تا هشتم اردیبهشت در سالن دانشگاه نازلوی ارومیه در حال برگزاری است.
7156/3072