۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
کد خبر 83292243
۰ نفر
پویشی برای اهدای آرامش

تهران- ایرنا- یكی از كاركردهای كتاب، دور كردن خواننده آن از فضای واقعی روزمره و بردن خواننده آن به دنیای خیالی و آرامش است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، نزدیكی های سال نو بود، همه دنبال خرید و خانه تكانی بودند، والدین برای فرزندانشان لباس نو تهیه می كردند و بسیاری از بزرگترها هدایایی از قبیل اسباب بازی و كتاب و شاید هر آنچه سبب شادی كودكان می شد، آماده كردند.
ولی به یكباره سیل آمد؛ ساكنان، خانه و كاشانه و هر آنچه مردم آن مناطق سیلزده داشتند با خود برد.
از دست دادن عزیزان و حتی خرید خانه ای كه سال ها برای آن زحمت كشیده شده، سخت و دهشتناك است.
حالا شاید با داستان و یك قصه، تنها لحظه ای بخصوص كودكان را از فضای ناراحت كننده دور كرد و با كمك كتاب لحظه ای به دنیای پریان برد و یا آنها را لحظه ای به دنیای حیوانات برد تا آنها هر چند كوتاه احساس آرامش و كودكانه شان را بازیابند.
موسسه خانه كتاب با همكاری رادیو فرهنگ انجمن نویسندگان كودك و نوجوان پویش اهدای كتاب به مناطق سیل زده را راه‌اندازی كرده است.
نیكنام حسینی پور مدیرعامل موسسه خانه كتاب در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا در این باره اظهار داشت: پویش اهدای كتاب به مناطق سیلزده با همكاری رادیو فرهنگ و انجمن نویسندگان كودك و نوجوان در حال انجام است.
وی با اعلام اینكه ناشران و اهل قلم می‌توانند كتاب‌های اهدایی خود را از طریق این موسسه به مناطق زلزله‌زده كشور اهدا كنند، گفت: این كتاب‌ها پس از تفكیك و دسته بندی به استان‌های سیل‌زده ارسال می‌شود.
مدیرعامل موسسه خانه كتاب از ارسال فراخوان شورای سیاستگذاری شبكه مروجان كتاب به منظور همكاری با این پویش خبر داد.
حسینی پور افزود: كودكان و نوجوانان مناطق سیل زده به جز كالاهای حیاتی نیازهای مهم دیگری هم دارند، احساس نگرانی سرگردانی ناشی از ناامنی محیط آشفته و آسیب دیده كنونی آنها، تنها با كالاهای اساسی التیام نمی یابد.
وی افزود: به ویژه كه پدران و مادران آنها شبانه روز در حال آماده سازی شرایط زندگی هستند و فرصت آرامش روانی كافی برای رسیدگی به نیازهای عاطفی و هیجانی فرزندانشان را ندارند.
حسینی پور گفت: علاقه مندان می‌توانند كتاب های اهدایی مورد نظر خود را برای كودكان مناطق زلزله زده در نمایشگاه كتاب به حیاط شبستان جنب ساختمان تشریفات غرفه پویش تحویل دهند. همچنین در خارج از نمایشگاه نیز علاقه مندان می‌توانند كتاب‌های اهدایی خود را به واحد توزیع امور مشتركین موسسه خانه كتاب، به نشانی میدان هفت تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان فجر، كوچه كیهان، ساختمان فجر ارسال كنند.
فراهنگ** 3377**1485