كانون پرورش فكری و انتشارات صلح چین تفاهم نامه امضا كردند

تهران- ایرنا- كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و انتشارات صلح كشور چین در سی ‌ودومین نمایشگاه ‌بین‌المللی كتاب تهران، تفاهم‌ نامه همكاری امضا كردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا از اداره ‌كل روابط عمومی و امور بین‌الملل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، حامد رهنما مدیركل روابط عمومی و امور بین‌الملل كانون و لین ‌یون 'Lin Yun' رئیس انتشارات صلح چین 'China Peace Publishing House' در بخش برنامه‌های مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه كه به كشور چین اختصاص یافته، این تفاهم ‌نامه‌ همكاری را امضا كردند.
بر اساس این تفاهم‌ نامه، دو موسسه از این پس به شكل گسترده ‌تری در زمینه خرید و فروش حق‌ نشر كتاب و دیگر آثار خود فعالیت خواهند داشت.
رهنما در آیین امضای تفاهم‌ نامه‌ همكاری با انتشارات صلح چین گفت: كانون از پیشتازان رعایت حق ‌نشر (كپی رایت) در ایران است و تاكنون بیش از 200 عنوان كتاب از ناشران خارجی خریداری و بیش از 400 عنوان نیز به آن‌ها فروخته است.
وی در ادامه بخش‌های مختلف كانون را معرفی و گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های این مجموعه فرهنگی در ایران ارایه كرد.
رهنما گفت: كانون موسسه‌ای چند منظوره است كه از سال 1344 (1965) فعالیت خود را با چاپ كتاب برای كودكان و نوجوانان آغاز كرد و در حال حاضر دارای هزار و12 مركز فرهنگی‌ هنری ثابت، سیار و پستی در سراسر ایران است كه خدمات فرهنگی به كودكان و نوجوانان ارایه می ‌دهند.
وی افزود: كتاب‌های كانون در موضوع‌ های مختلف علمی، داستان، شعر، كاردستی و كتاب‌های مرجع برای كودكان و نوجوانان و خانواده‌ها منتشر می‌شود. همچنین تولید فیلم و پویانمایی، تئاتر، سرگرمی، موسیقی و... و برگزاری رویداد‌های مختلف ملی و بین‌المللی از جمله مسابقه نقاشی، جشنواره بین‌المللی پویانمایی، قصه‌گویی و هفته ملی كودك برای این گروه‌های سنی از دیگر فعالیت‌های كانون است.
مدیركل روابط عمومی و امور بین‌الملل كانون با اشاره به حضور ایران به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه كتاب پكن سال 2016 كه زمینه‌ ساز همكاری گسترده ‌تر ایران و چین را در پی داشت، اظهار امیدواری كرد كه این دوره از نمایشگاه كتاب تهران نیز باعث شود این تعامل‌ها با قوت و قدرت بیشتری ادامه یابد.
در این آیین لین ‌یون Lin Yun رئیس انتشارات صلح چین نیز گفت:China Peace Publishing House زیر مجموعه Jiangxi Publishing Group در كشور چین است كه در سال 1993 تاسیس شده است و بیش از 130 شركت تابعه و 10هزار كارمند دارد.
این انتشارات در سال 1985 تاسیس شد و در زمینه چاپ كتاب برای كودكان و نوجوانان برای گروه‌های سنی تا 18 سالگی فعالیت می‌كند و هرساله 300 عنوان كتاب جدید و 600 عنوان كتاب تجدید چاپ می‌كند.
این تفاهم‌نامه به منظور معرفی هر چه بیشتر و بهتر كتاب‌های ایرانی به كودكان چینی و گسترش تعامل و همكاری‌های دو جانبه روز 4 اردیبهشت در سی‌و دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران به امضا رسید.
سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
**9103**1485