حناچی: باید بزرگترین تهدیدها به فرصت تبدیل شوند

تهران- ایرنا- شهردار تهران با بیان اینكه موفقیت‌های امروز ما حاصل تجربیات گذشته ما در ایام مقدس است، گفت: باید تلاش كنیم بزرگترین تهدید را به بزرگترین فرصت تبدیل كنیم.

به گزارش روز جمعه ایرنا از دانشگاه تربیت مدرس، پیروز حناچی شامگاه پنجشنبه در جشن دانش‌آموختگان دانشگاه تربیت مدرس افزود: امیدوارم نسل جدید دانشگاه ها كه كارآفرین هستند هرچه زودتر شكل گیرد؛ پدیده های دانش بنیان مانند تاكسی‌های اینترنتی نتیجه این نگاه است.
وی ادامه داد: باید بتوانیم از طریق خلاقیت و نوآوری تولید ثروت كنیم و هیچ عقل سلیمی به دنبال تحریم و استقبال از آن نمی‌ رود، چرا كه تبعات جبران ناپذیری دارد اما با تیمی رو به رو هستیم كه فقط به زانو در آوردن كشور را می‌خواهد، بنابراین باید تلاش كنیم این بزرگترین تهدید را به بزرگترین فرصت تبدیل كنیم.
وی افزود: موفقیت‌های امروز حاصل تجربیات گذشته ما در ایام مقدس است و اگر این تجربیات نبود اكنون موفق نمی شدیم.
در این مراسم از دانش‌آموختگان برتر دوره‌های دكتری و كارشناسی‌ارشد در رشته‌های مختلف تقدیر شد.
به گزارش ایرنا، دانشگاه تربیت مدرس سال 1360 تاسیس شد و در 169 رشته كارشناسی ارشد و 129 رشته دكتری، در قالب 16 دانشكده، 16 پژوهشكده و مركز تحقیقاتی و همچنین پارك علم و فناوری دانشگاه، واحد بین الملل نور و دانشگاه ایرانی- سوری فارابی (در حال راه اندازی در كشور سوریه) فعالیت می كند.
**9103**1485