حضور اورژانس اجتماعی در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده الزامی است

تهران- ایرنا- مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور گفت: وجود اورژانس اجتماعی و مهدكودك در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده الزامی است تا به مواردی مانند رصد كودك‌آزاری یا نگهداری از كودكان معلول بپردازند.

منتظر شبر روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته گذشته یك مورد كودك‌آزاری از نوع تنبیه بدنی و روحی از سوی اعضای خانواده در مورد دو كودك خواهر و برادر زیر هفت سال اتفاق افتاد كه این كودكان از خانواده جدا شده و تحویل مراكز بهزیستی شدند.
وی اضافه كرد: انتقال كودكان در مناطق سیل‌زده به مراكز شبه خانواده بهزیستی بسیار محدود بوده و به‌طور مثال در ایلام، مادر بیماری با هلیكوپتر به مركز درمانی منتقل می‌شود و دو كودك او نیز به‌طور موقت به مراكز بهزیستی انتقال یافتند.
شبر یادآور شد: كودكان نیازمند نگهداری، در مراكز بهزیستی در همان استان بومی خود نگهداری می‌شوند و سیاست بهزیستی این است كه آنان را با مداخلات خود به آغوش خانواده یا اعضای نزدیك خانواده كه واجد صلاحیت هستند، تحویل دهد.
مدیركل امور كودكان و نوجوانان سازمان بهزیستی كشور تأكید كرد: وجود اورژانس اجتماعی و مهدكودك در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده الزامی است و در كنار آن‌ها گاهی تیم‌های حمایت‌های روانی و اجتماعی موسوم به محب یا تیم‌های توانبخشی مبتنی بر جامعه موسوم به CBR نیز مستقر هستند.
شبر افزود: رصد موارد كودك‌آزاری، همسرآزاری، معلول‌آزاری و سالمندآزاری از سوی تیم‌های اورژانس اجتماعی در اردوگاه‌های مناطق سیل‌زده انجام می‌شود.
به گزارش ایرنا، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی كشور پیش از این گفته بود كه 28 هزار خانوار تحت پوشش این سازمان در پی جاری شدن سیل در 20 استان كشور آسیب دیدند و دچار خسارت شدند.
اجتمام**9185*1834** 1055