۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۱۶
کد خبر 83292155
۰ نفر
استاندار تهران از برگزاری همایش پرهزینه جلوگیری كرد

تهران- ایرنا- استاندار تهران با صدور دستور لغو یك همایش آموزشی توسط اداره كل بازرسی استانداری، گفت: برگزاری همایش ها یا دوره های آموزشی پر هزینه در شرایط كنونی به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا به نقل از استانداری تهران، انوشیروان محسنی بندپی در واكنش به تصمیم برگزاری دوره آموزشی اداره كل بازرسی استانداری تهران در مشهد افزود: به محض اطلاع از این برنامه، دستور لغو آن را صادر كردم.
به گزارش ایرنا، امروز انتشار تصویر نامه مدیركل بازرسی استانداری تهران به شهرداری های استان خبرسازشده بود.
در این نامه بابت حضور هر نماینده هر شهرداری دراین همایش سه میلیون تومان مطالبه شده است.
استاندار تهران گفته است كه در سالی كه دشمنان انقلاب با اعمال تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران درصدد دلسرد كردن مردم از نظام هستند برگزاری همایش های پرهزینه و اسراف بیت المال موجب از دست رفتن سرمایه و اعتماد اجتماعی خواهد شد.
محسنی بندپی تاكید كرد: مجموعه بازرسی استانداری تهران به عنوان تشكیلات مستقل نظارتی برای برخورد با تخلفات اداری و پیشگیری از بروز مواردی هم‌چون هزینه‌كردهای غیرمتعارف نقش بسیار موثری در حوزه فعالیتی و حاكمیتی دارد.
استاندار تهران گفت: اداره كل میراث فرهنگی این استان چندی پیش پیشنهاد برگزاری مراسم تجلیل از دست‌اندركاران ستاد سفرهای نوروزی را در هتل پنج ستاره استقلال برای صرف شام به استاندار داد كه در همان زمان دستور لغو این مراسم در این هتل را دادم.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی كشور دلیلی برای برگزاری مراسم تجلیل از خادمان سفر نوروزی آن هم در مكان اشرافی و گران‌قیمت وجود ندارد‌.
محسنی بندپی ادامه داد: برای اینكه نقاط آسیب و قوت خود را در این ستادها بررسی كنیم اعلام كردم مراسمی را در مكانی معمولی و اداری بدون صرف شام برگزار كنند و نقطه نظرات به سمع و نظر مسؤلان برسد.
وی گفت: متاسفانه این اقدام ها در استانداری تهران مرسوم شده بود كه امیدوارم در دوره كنونی این‌گونه فعالیت‌های غیرمتعارف و هزینه‌كرد‌های نامعقول از بیت‌المال را شاهد نباشیم.
شبد**3001/ 1008**1953