۶ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۰:۴۶
کد خبر: 83292143
۰ نفر
700 هزار میلیارد ریال تهاتر بدهی دولت و پیمانكاران هدفگذاری شد

یاسوج- ایرنا- رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ 700 هزار میلیارد ریال در سال جاری برای تهاتر بدهی های پیمانكاران و دولت هدفگذاری شده است كه بخش خصوصی می تواند از این فرصت بهره مند شود.

به گزارش ایرنا غلامرضا تاجگردون عصر پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در یاسوج اظهار داشت: طرح تهاتر بدهی های دولت و بخش خصوصی اقدام مثبتی بود كه كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی آن را شروع كرد.
تاجگردون بیان كرد: تیزهوشی فعالان اقتصادی در این است كه بتوانند از این گونه قوانین استفاده كنند.
وی عنوان كرد: شكاف جدی بین كهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها نیست بلكه فعالان اقتصادی برخی استان ها سازوكار استفاده از قوانین را بهتر رعایت می كنند.
تاجگردون تصریح كرد: كهگیلویه و بویراحمد یكی از نرمال ترین تركیبات اشتغال را دارد و ظرفیتی بیش از وسعت خود در این زمینه دارد.
غلام رضا تاجگردون اظهار داشت: محرومیت‌های عمیقی در كهگیلویه و بویراحمد وجود دارد اما ظرفیت‌های مناسبی نیز برای توسعه استان وجود دارد.

** كارآفرینان محرك تولید هستند
نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: موتور محركه تولید، كارآفرینان هستند و برای رونق اقتصادی باید به آنها توجه ویژه داشت.
هادی قوامی افزود: باید همه مقامات به منظور شناسایی ظرفیت های كشور بازدیدهای میدانی انجام دهند تا خود را از دولت توزیعی جدا كنند.
وی با بیان اینكه باید به سمت تولید حركت كرد، گفت: دولتی كه 36 درصد منابع آن از نفت تامین می شود، توزیعی است.
نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح كرد: دولت توزیعی وابستگی ایجاد می‌كند و از بین رفتن شفافیت‌ها عیب دیگر آن است.
قوامی كمك به رونق تولید با استفاده از منابع بانكی و بورس را از جمله محورهای رونق این حوزه دانست و ابراز داشت: باید تسهیلات ارزان قیمت نیز در اختیار تولید قرار بگیرد.

**بانك های كهگیلویه و بویراحمد سبب رونق دیگر استان ها می شوند
استاندار كهگیلویه و بویراحمد نیز با انتقاد از عملكرد برخی بانك‌های خصوصی گفت: این بانك ها سرمایه های این استان را جذب می كنند و باعث رشد اقتصادی دیگر استان ها می شوند.
علی محمد احمدی بیان كرد: در دهه فجر سال گذشته 400 تخت مطابق با استانداردهای جهانی به ظرفیت تخت‌های بیمارستانی كهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است.
وی بیان كرد: در بعد فضای عمومی براساس آمارهای كشوری اتاق ایران، در سال 97، بهبود فضای كسب و كار ایجاد شد و در این شاخص كهگیلویه و بویراحمد در رتبه نخست كشور قرار گرفت.
احمدی به فشار دشمنان در حوزه اقتصادی بر كشور اشاره كرد و افزود: علیرغم همه تحریم ها، با همت مردم و تلاش متولیان، اجازه داده نشد كه مسیر رشد استان متوقف شود.
استاندار با اشاره به جذب مناسب تسهیلات اشتغال روستایی گفت: با در نظر گرفتن جلوگیری از پول پاشی و با تاكید بر تولید در مناطق روستایی، ارائه تسهیلات انجام گرفت.
احمدی با بیان اینكه با بهره گیری از ظرفیت همدلی و تلاش مردمی بحران‌های مختلفی در كشور كنترل شد، ابراز داشت: سیل اخیر كهگیلویه و بویراحمد زیر سایه دیگر استان ها دیده نشد و بیش از یك هزار و 30 كیلومتر راه تخریب، دهها پل ویران و چند نفر از هم استانی‌ها جان خود را در این حادثه از دست دادند.
چهل و چهارمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی و شورای برنامه ریزی و توسعه با حضور رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس، نائب رئیس و سایر اعضای این كمیسیون، نماینده مردم كهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده، نماینده بویراحمد و دنا و فرمانداران و مدیران ارشد دولتی استان عصر امروز پنجشنبه در ساختمان دولت استانداری كهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

9928/6110