52 هزار قطعه تجهيزات جانبي تلفن همراه قاچاق در اراك كشف شد

اراك - ايرنا - فرمانده انتظامي شهرستان اراك گفت: 52 هزار قطعه تجهيزات جانبي تلفن همراه قاچاق در عمليات ماموران كلانتري 16 شهرستان اراك به ارزش تقريبي يك ميليارد و 700 ميليون ريال از يك خودروي كاميون كشف شد.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ «امير مختاري» افزود: روز گذشته مأموران انتظامي كلانتري 16 اين شهرستان در يكي از خيابان هاي شهر به يك دستگاه كاميون حامل كالا مشكوك شده و آن را متوقف كردند.
وي گفت: در بازرسي به عمل از خودرو، 52 هزار و 441 قطعه تجهيزات جانبي موبايل قاچاق شامل قاب تلفن همراه، هندزفري، شارژر، تبديل فندكي و رم ريدر كشف شد.
اين مقام انتظامي ارزش اقلام كشف شده در اين عمليات را در حدود يك ميليارد و 700 ميليون ريال اعلام كرد و افزود: به علت عدم ارائه هرگونه مدارك گمركي از سوي راننده، متهم با تشكيل پرونده براي سيرمراحل قانوني، به دستگاه قضائي معرفي شد.

*** دستگيري 46 نفر سارق و خرده فروش مواد مخدر در استان مركزي
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مركزي گفت: در عمليات هاي روز گذشته پليس در سطح استان 46 نفر سارق و خرده فروش مواد مخدر دستگير و 31 فقره انواع سرقت و هفت كيلوگرم انواع مواد مخدر از آنان كشف شد.
سرهنگ «محمود خلجي» افزود: يكي از مهم ترين رويكردهايي كه در سال جديد با جديت بيشتري در دستور كار پليس استان قرار گرفته، بازخوردگيري مداوم از نقطه نظرات و پيشنهادات ارائه شده به پليس از طريق سامانه هاي تلفني 110 و 197 است.
وي اضافه كرد: ‌در اين راستا و در اجراي طرح هاي امنيت بخش پليس، در روز گذشته ماموران انتظامي موفق شدند 19 نفر سارق را در عمليات هايي جداگانه دستگير كنند كه در اعترافات آنان 31 فقره سرقت كشف شد.
معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مركزي ادامه داد: در مقوله مبارزه با مواد مخدر نيز تعداد 27 نفر در حوزه جرايم مرتبط با مواد مخدر دستگير شدند و از آنان در حدود هفت كيلوگرم انواع مواد مخدر كشف شد.
استان مركزي 12 شهرستان، 33 شهر، 23 بخش و يك ميليون 440 هزار نفر جمعيت دارد.
3017/3075