رئیس جمهوری قهرمانی تیم ملی كشتی آزاد در آسیا را تبریك گفت

تهران - ایرنا - حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری قهرمانی مقتدرانه تیم ملی كشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا 2019 چین را تبریك گفت.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوی، رئیس جمهوری در پیامی با تبریك قهرمانی مقتدرانه تیم ملی كشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا 2019 چین، از تلاش‌های پر ثمر مربیان، دست‌اندركاران، مسئولان ورزشی و به ویژه ورزشكاران افتخار آفرین این تیم قدردانی كرد.
متن پیام تبریك حجت الاسلام و المسلمین دكتر حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
قهرمانی مقتدرانه تیم ملی كشتی آزاد در مسابقات قهرمانی آسیا 2019 چین و به اهتزاز در آمدن پرچم مقدس كشورمان بر بلندای قاره كهن را به ملت قهرمان پرور ایران تبریك می گویم و از تلاش‌های پر ثمر مربیان، دست‌اندركاران، مسئولان ورزشی و به ویژه ورزشكاران افتخار آفرین این تیم، صمیمانه قدردانی می كنم.
این پیروزی ارزشمند نشان دیگری از شایستگی، توانایی و امید آفرینی فرزندان این مرز و بوم است و امیدوارم همواره شاهد افتخار آفرینی جوانان ایران عزیز در همه رقابت های بین المللی باشیم.
به گزارش ایرنا، رقابت های كشتی آزاد بزرگسالان قهرمانی آسیا روز گذشته (چهارشنبه) در شهر «شی آن» كشور چین با شناخت نفرات و تیم های برتر به كار خود پایان داد.
در این رقابت ها تیم ملی كشتی آزاد ایران با هفت مدال طلای رضا اطری، بهنام احسان پور، بهمن تیموری، كامران قاسم پور، علیرضا كریمی، رضا یزدانی و یدالله محبی در وزن های 57، 61، 79، 86، 92، 86 و 125 كیلوگرم و سه مدال برنز پیمان بیابانی، یونس امامی و محمد نخودی در وزن های 65، 70 و 74 كیلوگرم و 220 امتیاز قدرتمندانه بر سكوی نخست آسیا قرار گرفت.
پس از تیم ایران تیم های هند و قزاقستان به ترتیب با 155 و 129 امتیاز دوم و سوم شدند.
شبد**1953**1379