رئیس پلیس پیشگیری ناجا: امنیت درمناطق سیل زده خوزستان برقرار است

اهواز - ایرنا - رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: نظم و امنیت مناطق سیل زده خوزستان، اردوگاه های اسكان سیل زدگان و كاروان های حامل كمك های مردمی با تدابیر خوبی كه اندیشیده شده به بهترین شكل برقرار است.

به گزارش ایرنا سردار محمد شرفی عصر پنجشنبه درحاشیه بازدید از مناطق سیل زده شهرستان های هویزه و دشت آزادگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:ماموران ناجا در روزهای اخیر در مناطق سیل زده خوزستان بخصوص شهرستان كارون ، حمیدیه ، هویزه و دشت آزادگان در زمینه برقراری نظم و امنیت و همچنین خدمت رسانی به مردم آسیب دیده حضوری پررنگ داشتند.
وی افزود: یكی از اصلی ترین وظایف نیروی انتظامی در شرایط بحرانی، همكاری با سایر سازمان های امداد رسان است كه در این زمینه نیز كاركنان خدوم ناجا كارنامه قابل قبولی داشته و در حال حاضر نیز خدمت رسانی در شرایط امن، آسان و سریع در حال انجام است.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا ادامه داد: در جریان بحران سیل هم افزایی و همكاری نیروهای مسلح با دستگاه های اجرایی مثال زدنی بوده و در حال حاضر نیزهمگی با روحیه ایثار، فداكاری و مردم داری همچنان در صحنه حضور دارند.
وی همت، حمایت وغیرت مردم شهرستان هویزه و دشت آزادگان را برجسته ترین موارد درسیلاب اخیر برشمرد و گفت: مردم خوزستان و بخصوص جوانان غیور هویزه و دشت آزادگان شبانه روزی هم پای دستگاه های امدادی و نیروهای مسلح در زمینه مهارسیل ایثارگری كردند كه شایسته تقدیر است.
سردار شرفی بیان كرد: نیروی انتظامی تا بازگشت وضعیت این استان به شرایط عادی با تمام ظرفیت برای كمك رسانی و برقراری نظم و امنیت در كنار مردم حضور خواهد داشت.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا روز چهارشنبه نیز با حضور در شهرستان كارون از مناطق سیل زده این شهرستان بازدید كرد.
سیلاب مهیب ناشی از طغیان رودخانه های كرخه ، دز و كارون 400 هزار نفر را در استان خوزستان درگیر كرده است.
حدود 300روستای خوزستان درگیر سیلاب اخیر بودند كه از این تعداد 145روستا ،سیلاب وارد آنان شده بود و در مجموع ساكنان 60هزار واحد مسكونی روستایی خوزستان به نوعی با سیلاب دست و پنجه نرم كردند.
7152/6068