اعتبار سایت قایقرانی بوشهر از محل سفر رئیس جمهوری مصوب شد

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهرگفت: باتوجه به اینكه این استان از داشتن سایت قایقرانی محروم بود اعتبار این سایت از محل سفراسنفدماه پارسال رئیس جمهوری به كنگان مصوب و امسال این پروژه محقق می شود.

به گزارش ایرنا، عبدالكریم گراوند روز پنجشنبه در آئین تجلیل از اعضای ستاد خدمات سفر استان بوشهر افزود: دریا از قابلیت های گردشگری این استان است كه با تامین زیرساخت های لازم در این بخش از این قابلیت به نحو مطلوبی استفاده كرد.
وی یادآورشد: استان بوشهر هنوز در بخش ایجاد و تجهیز پلاژها كاستی هایی دارد كه باید این ظرفیت ها ایجاد و تقویت شود.
استاندار بوشهرگفت: در حوزه تقویت دهكده های گردشگری و روستایی به خصوص مناطق ساحلی باید اعتبارات حوزه دهیاری ها به سمت توسعه زیرساخت های گردشگری سوق داده شوند.
وی اضافه كرد: باتوجه به احیای تالاب های استان به خصوص تالاب حله می طلبد با ایجاد زیرساخت های لازم از این موهبت طبیعی در استان نیز به عنوان یك جاذبه گردشگری بهره برد.
گراوند با اشاره به اهمیت تورهای گردشگری ارزان قیمت گفت: با برطرف شدن حل مشكل آلایندگی می توان از این سواحل به نحو مطلوبی استفاده كرد.
وی افزود: استان بوشهرعلاوه بر داشتن ظرفیت‌هایی در بخش صنعت، نفت، گاز و پتروشیمی از قابلیت بالایی در گردشگری برخوردار است كه باید این مهم معرفی شود چرا كه هنوز در بعضی مواقع استان برای كشور ناشناخته است.
استاندار بوشهر گفت: قابلیت گردشگری این استان در بخش‌های ساحلی، روستایی، بوم‌گردی، دریایی و عشایری است و باید نسبت به معرفی این توانمندی‌ها تلاش كرد.
وی یادآورشد: بافت تاریخی بوشهر و چهار محل قدیم این شهر كه همه ادیان در كنار هم به صورت مسالمت آمیز زندگی می كردند می تواند به عنوان الگویی برای دنیا و ظرفیت مهمی درگردشگری معرفی شود.
استاندار بوشهر گفت: این استان علاوه بر ظرفیت گردشگری، از توانمندی در بخش صنایع دستی برخوردار است كه این ظرفیت بیش از پیش باید معرفی شود.
وی افزود: هرچند عملیات اجرایی هتل پنج ستاره در بوشهر آغاز شده ولی در زمان حاضر نبود چنین هتلی در مركز این استان یكی از مشكلات زیرساختی در بخش اقامت گردشگری شناخته می شود .
استاندار بوشهر گفت: تیم‌های شاهین شهرداری بوشهر و پارس جنوبی جم در لیگ برتر باشگاه‌های كشور به عنوان یك مزیت است كه ایجاد هتل مناسب برای پذیرایی از تیم‌‌های میهمان مورد تاكید است و در این راستا بازسازی هتل دلوار بوشهر در دستور كار قرار می‌ گیرد.
گراوند اضافه كرد: باید كمبودهای زیرساختی گردشگری در شهرهای گناوه، دیلم، دیر و دلوار در راستای جذب هرچه بیشتر گردشگر برطرف شود.
وی یادآورشد: برای توسعه دهكده گردشگری كنگان باید 10 هكتار به مساحت این دهكده گردشگری اضافه شود و تكمیل دهكده گردشگری نخل تقی عسلویه نیز مورد توجه قرار دارد.
6047/6045