سرپرست استانداری توجه بیشتر دولت به اولویتهای گلستان را خواستار شد

گرگان - ایرنا - سرپرست استانداری گلستان با ابراز گلایه از تخصیص دیرهنگام اعتبار برای پروژه های اولویت دار استان همچون سدهای نرماب و آقدكش خواستار تغییر این رویه به منظور مهار سیلاب ها شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا میرمحمد غراوی عصر پنجشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و كارگروه اشتغال گلستان با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار كرد: اگر این پروژه ها در اولویت تخصیص اعتبار و تكمیل قرار می گرفت شاید خرابی های ناشی از سیل استان در این حد نبود.
به گفته وی در پیوست بودجه امسال هم رقم چندانی برای تكمیل سدهای گلستان پیش بینی نشده است بنابراین امكان تكمیل آن تا پایان سال وجود ندارد.
سرپرست استانداری گلستان خاطرنشان كرد: سد آقدكش با هدف كنترل و مدیریت سیلاب آق قلا در دستور كار قرار دارد اما با اعتبار 10 میلیارد ریالی نمی توان آن را به سرانجام رساند.
غراوی با بیان این كه از 280 هزار هكتار اراضی اولویت دار گلستان برای زهكشی تنها 34 هزار هكتار زهكشی شد، ادامه داد: برای جلوگیری از خسارت سیلاب های آتی این طرح باید در اولویت قرار گیرد و اجرای 70 هزار هكتار كه مصوبه سفر رییس جمهوری را دارد، باید در كمترین زمان تخصیص اعتبار یابد.
به گزارش ایرنا شریعتمداری وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی امروز پنجشنبه از برخی مناطق سیل زده گلستان از جمله شهرك صنعتی آق قلا دیدن كرد.
شریعتمداری در جریان این بازدید اعلام كرد كشاورزان و كارگرانی كه بخاطر سیل بیكار شده اند ؛ حقوق بیكاری می گیرند.
وی خاطرنشان كرد: تخصیص اعتبار طرحهای مهم گلستان بویژه ساخت سدها هم شتاب می گیرد.
3014/2729