۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۹
کد خبر: 83292046
۰ نفر
یك مقام میراث فرهنگی:طرح تورهای ارزان قیمت دركشور كلید خورد

بوشهر- ایرنا- دبیرستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت كه طرح تورهای ارزان قیمت به عنوان مهمترین پروژه این سازمان در كشور كلید خورده است.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، فریدون محمدی امروز در مراسم تجلیل از اعضای ستاد خدمات سفر استان بوشهر افزود: تورهای ارزان قیمت به معنی ارائه خدمات با كیفیت پائین نیست و استانی كه در این بخش جلوتر باشد می تواند زودتر به مقصد برسد.
وی اضافه كرد: ارزان‌ سازی سفر یكی از مؤلفه‌های اصلی و مورد توجه سازمان است تا بتوان به لحاظ اجتماعی سفر كردن را به ‌عنوان یك اقدام برای همه طبقه های اجتماعی فراهم كرد.
محمدی ادامه داد: برای ما مهم است شرایطی فراهم كنیم تا تمام گروه‌ها و طبقه های اجتماعی با هر سطحی از درآمد خود بتوانند به راحتی به سفر روند.
وی بیان كرد: استان بوشهر باتوجه به قابلیتهای مختلفی كه در بخش ساحل و طبیعی دارد می تواند به عنوان یكی از این مقاصد مطرح باشد و در این پروژه كمترین هزینه می تواند نقش مهمی در اقتصاد آن منطقه داشته باشد.
محمدی اضافه كرد: نفت، گاز، پتروشیمی، بازرگانی و سایر ظرفیت های موجود در استانی مانند بوشهر مهم است كه همه آنها به نوعی با گردشگری در ارتباط است.
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرسازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: در سال رونق تولید سرمایه گذاری در بخش گردشگری می تواند بهترین و به صرفه ترین سرمایه گذاری باشد كه می تواند در كمتر زمان ممكن بازگشت سرمایه و رونق اقتصادی به دنبال داشته باشد.
محمدی اضافه كرد: باتوجه به تحول های پیش آمده در آینده نه چندان دور صنعت گردشگری و سفر به صنعت اول كشور تبدیل می شود.
وی بیان كرد: امروز سفر تنها به عنوان یك كار تفریحی و فرعی به شمار نمی آید بلكه با رونق آن اقتصاد شكوفا و در شرایطی كه با ركود اقتصادی روبه رو هستیم این صنعت گردشگری است كه می تواند اقتصاد یك جامعه را متحول كند.
محمدی ادامه داد: صنعت ساختمان در دوره ای به عنوان یك صنعت پردرآمد تلقی می شد ولی امروز این صنعت به دلیل محدودیت هایی كه دارد اشباع و راكد شده است این درحالی است كه صنعت گردشگری این ویژگی را ندارد و با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های خدادادی همواره رونق داشته باشد.
وی تاكید كرد: ساحل استان بوشهر می تواند به عنوان یك برند برای استان تلقی شود و از آن برای جذب گردشگر در طول سال استفاده كرد.
دبیرستاد هماهنگی خدمات سفر در كشور گفت: امروز بندر گناوه به دلیل موقعیت تجاری به عنوان برند است و باید نسسبت به تقویت زیرساخت های آن اقدام كرد.
وی اضافه كرد: با طراحی جشنواره، رویدادها و فستیوال ها در طول سال می توان برای استانی مانند بوشهر حتی در فصل گرم سال نیز گردشگر جذب كرد و این می تواند به اقتصاد استان كمك كند.
محمدی با اشاره به افزایش 68 درصدی مدت اقامت در استان بوشهر گفت: تقویت سفرها در استانها می تواند اقتصاد مناطق را از ركود خارج كند و باتوجه به پروژه بوشهر توریسم 2022 كه در آن خیابان و پروژه گردشگری طراحی شده بود می توان به آن شهر گردشگری نیز اضافه كرد و از این قابلیت استان بیشتر بهره برد.
6047/6045