۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۵۶
کد خبر: 83292045
۰ نفر
طرح تورهاي ارزان قيمت در كشور كليد خورد

بوشهر- ايرنا- دبير ستاد هماهنگي خدمات سفرسازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گفت: پروژه تورهاي ارزان قيمت به عنوان مهمترين پروژه اين سازمان در كشور كليد خورده است.

به گزارش ايرنا، فريدون محمدي روز پنجشنبه در آئين تجليل از اعضاي ستاد خدمات سفر استان بوشهر افزود: تورهاي ارزان قيمت به معني ارائه خدمات با كيفيت پائين نيست و استاني كه در اين بخش جلوتر باشد مي تواند زودتر به مقصد برسد.
وي اضافه كرد: ارزان‌ سازي سفر يكي از مؤلفه‌هاي اصلي و مورد توجه سازمان است تا بتوان به لحاظ اجتماعي سفر كردن را به ‌عنوان يك اقدام براي همه طبقه هاي اجتماعي فراهم كرد.
محمدي ادامه داد: براي ما مهم است شرايطي فراهم كنيم تا تمام گروه‌ها و طبقه هاي اجتماعي با هر سطحي از درآمد خود بتوانند به راحتي به سفر روند.
وي بيان كرد: استان بوشهر باتوجه به قابليتهاي مختلفي كه در بخش ساحل و طبيعي دارد مي تواند به عنوان يكي از اين مقاصد مطرح باشد و در اين پروژه كمترين هزينه مي تواند نقش مهمي در اقتصاد آن منطقه داشته باشد.
محمدي اضافه كرد: نفت، گاز، پتروشيمي، بازرگاني و ساير ظرفيت هاي موجود در استاني مانند بوشهر مهم است كه همه آنها به نوعي با گردشگري در ارتباط است.
دبير ستاد هماهنگي خدمات سفرسازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري گفت: در سال رونق توليد سرمايه گذاري در بخش گردشگري مي تواند بهترين و به صرفه ترين سرمايه گذاري باشد كه مي تواند در كمتر زمان ممكن بازگشت سرمايه و رونق اقتصادي به دنبال داشته باشد.
محمدي اضافه كرد: باتوجه به تحول هاي پيش آمده در آينده نه چندان دور صنعت گردشگري و سفر به صنعت اول كشور تبديل مي شود.
وي بيان كرد: امروز سفر تنها به عنوان يك كار تفريحي و فرعي به شمار نمي آيد بلكه با رونق آن اقتصاد شكوفا و در شرايطي كه با ركود اقتصادي روبه رو هستيم اين صنعت گردشگري است كه مي تواند اقتصاد يك جامعه را متحول كند.
محمدي ادامه داد: صنعت ساختمان در دوره اي به عنوان يك صنعت پردرآمد تلقي مي شد ولي امروز اين صنعت به دليل محدوديت هايي كه دارد اشباع و راكد شده است اين درحالي است كه صنعت گردشگري اين ويژگي را ندارد و با توجه به ظرفيت ها و قابليت هاي خدادادي همواره رونق داشته باشد.
وي تاكيد كرد: ساحل استان بوشهر مي تواند به عنوان يك برند براي استان تلقي شود و از آن براي جذب گردشگر در طول سال استفاده كرد.
دبيرستاد هماهنگي خدمات سفر در كشور گفت: امروز بندر گناوه به دليل موقعيت تجاري به عنوان برند است و بايد نسسبت به تقويت زيرساخت هاي آن اقدام كرد.
وي اضافه كرد: با طراحي جشنواره، رويدادها و فستيوال ها در طول سال مي توان براي استاني مانند بوشهر حتي در فصل گرم سال نيز گردشگر جذب كرد و اين مي تواند به اقتصاد استان كمك كند.
محمدي با اشاره به افزايش 68 درصدي مدت اقامت در استان بوشهر گفت: تقويت سفرها در استانها مي تواند اقتصاد مناطق را از ركود خارج كند و باتوجه به پروژه بوشهر توريسم 2022 كه در آن خيابان و پروژه گردشگري طراحي شده بود مي توان به آن شهر گردشگري نيز اضافه كرد و از اين قابليت استان بيشتر بهره برد.
6047/6045