۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۵
کد خبر 83292042
۰ نفر
انگلیس اتباع خود را از سفر به سریلانكا منع كرد

لندن - ایرنا - وزارت امور خارجه انگلیس با اشاره به حادثه تروریستی روز یكشنبه در پایتخت سریلانكا كه 359 كشته برجای گذاشت نسبت به سفر اتباع انگلیسی به سریلانكا هشدار داد و تأكید كرد كه تنها در شرایط ضروری به این كشور مسافرت كنند.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس با اشاره به‌احتمال تداوم حملات تروریستی در این كشور هشدار داده است كه حملات آتی ممكن است در هر نقطه به‌ویژه مناطقی كه از سوی اتباع خارجی بازدید می‌شود، رخ دهد.
در این بیانیه همچنین از اتباع انگلیسی كه سریلانكا هستند خواسته‌شده تا از حضور در نقاط پرازدحام خودداری كنند، با خانواده و آژانس مسافرتی خود دائماً در ارتباط باشند و در مواقع غیر ضروری در شهر تردد نكنند.
مقام‌های پلیس سریلانكا روز یكشنبه اول اردیبهشت (21 آوریل) از وقوع چند انفجار در این كشور آسیایی خبر دادند. بنابر اعلام پلیس، این انفجار‌ها در سه شهر ازجمله 'كلمبو' پایتخت تجاری این كشور و حین مراسم 'عید پاك' در چند كلیسا و هتل كلیسا‌ها به وقوع پیوست.
كلیسای 'سنت آنتونی' در 'كوچچیكاده' پایتخت تجاری سریلانكا (كلمبو) و همچنین كلیسای 'كاتوواپیتیا' در 'كاتانا' هدف انفجار قرار گرفت.
بنابر گفته پلیس سریلانكا، در هتل 'شانگری-لا' و 'كینگبری' در پایتخت تجاری این كشور هم انفجار‌هایی صورت گرفت.
معاون وزیر دفاع سریلانكا دیروز گفت كه دو تن از بمب‌گذاران انتحاری روز یكشنبه گذشته در شهر كلمبو، دانش‌آموخته انگلیس و استرالیا بودند.
'رووان ویجواردنه' در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن تائید افزایش شمار كشته‌شدگان انفجارهای روز یكشنبه در كلمبو، افزود، 18 مظنون دیگر بازداشت شدند و به‌این‌ترتیب، شمار بازداشت‌شدگان به 58 تن رسید.
به گفته او، بسیاری از مظنون‌های بازداشت‌شده، تحصیل‌كرده و از اقشار متوسط به بالای جامعه و به لحاظ مالی، مستقل هستند.
گروه تروریستی داعش مسئولیت این حملات را به عهده گرفته است.
شبد**اروپام ** هـ ن **1379