بانوي وزنه بردار ايران در جايگاه ششم آسيا ايستاد

تهران - ايرنا - «سيده الهام حسيني» ملي پوش وزنه برداري ايران در رقابت هاي قهرماني آسيا با ثبت مجموع 176 كيلوگرم در رده ششم دسته 71 كيلوگرم ايستاد.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا از فدراسيون وزنه برداري؛ ششمين روز از بيست و نهمين دوره مسابقات وزنه برداري قهرماني زنان بزرگسال آسيا در گروه A و دسته 71 كيلوگرم پيگيري شد.
الهام حسيني ملي پوش وزنه برداري ايران در اين دسته در پايان حركت يك ضرب، 78 كيلوگرم، حركت دوضرب 98 كيلوگرم و در مجموع 176 كيلوگرم را بالاي سر برد و در جايگاه ششم آسيا ايستاد.
حسيني در حركت يك ضرب وزنه هاي 73 و 78 كيلوگرم را مهار كرد ولي در حركت سوم موفق به مهار وزنه 82 كيلويي نشد تا در يك ضرب هفتم شود. وي در حركت دوضرب ابتدا وزنه 93 كيلوگرمي را نتوانست بالاي سر ببرد ولي براي نوبت بعدي موفق شد وزنه 93 كيلوگرم را با موفقيت مهاركرد. او در حركت سوم هم وزنه 98 كيلويي را به خوبي بالاي سر برد تا با مجموع 176 كيلوگرم در رده ششم آسيا جاي بگيرد.
«ريم» وزنه بردار كره شمالي درحركت يك ضرب 111 كيلوگرم، در حركت دوضرب 130 كيلوگرم و در مجموع 241 كيلوگرم را بالاي سر برد و سه مدال طلا گرفت و وزنه برداراني از ويتنام و ژاپن هم با مجموع 215 و 216 كيلوگرم به ترتيب دوم و سوم شدند.
در ادامه اين رقابت ها «مرضيه قنبري» نماينده دسته ٧٦ كيلوگرم ايران فردا (جمعه) ساعت ٢٠/١٤ دقيقه به مصاف حريفان مي رود.
پيش از اين «پوپك بسامي» و «مريم زارع» در پايان دسته ٥٥ و ٥٩ كيلوگرم قهرماني آسيا به ترتيب در رده دوازدهم و هشتم قرار گرفتند. همچنين «ابريشم ارجمند خواه» و «الناز باجلاني» در دسته ٦٤ كيلوگرم به ترتيب پانزدهم و شانزدهم شدند.
مسابقات قهرماني بزرگسالان آسيا از سوم تا دهم ارديبهشت ماه به ميزباني كشور چين در حال برگزاري است و اين نخستين حضور تيم ملي وزنه برداري زنان ايران در آسيا است.
ورزشي**9029** 1200