۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۰
کد خبر: 83292028
۰ نفر
هفته سوم مسابقات اسبدواني گنبدكاووس برگزار شد

گنبدكاووس - ايرنا - هفته سوم مسابقات اسبدواني كورس بهاره گنبدكاووس با شركت 54 رأس اسب، عصر پنجشنبه در مجموعه سواركاري اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، اين هفته از مسابقات در شش دور به مسافت هاي 1000 متر برگزار شد و در دور اول اسب جانامون توانست در ميان اسب هاي 2 ساله نژاد تركمن كلاس Maiden اول شود و پس از او نيز اسب هاي تاواتال و تاواريش دوم و سوم شدند.
در دور دوم، رقابت ميان اسب هاي 3 ساله نژاد تروبرد كلاس Maiden برگزار شد كه در انتها اسب اسپشيال استوري زودتر از ديگر مدعيان به خط پايان رسيد و اسب هاي بل فرمول و چارلي نيز عناوين دوم و سوم را كسب كردند.
اسب هاي 3 ساله نژاد دوخون كلاس Maiden در دور سوم به ميدان آمدند كه در انتها اسب گل هلدي با پيشي گرفتن از ديگر اسب هاي اين دور در جايگاه نخست ايستاد و پس از او نيز اسب هاي راين استورم و گلدنينو به مقام هاي دوم و سوم بسنده كردند.
چهارمين دور مختص اسب هاي 3 ساله نژاد تركمن كلاس 5 بود كه اين دور با برتري اسب آتلار پايان يافت و مقام هاي دوم و سوم نيز به اسب هاي آلتين شاد و مليله رسيد.
در دور پنجم اسب هاي 3 ساله نژاد تروبرد كلاس Maiden باهم به رقابت پرداختند كه در يك كورس نزديك اسب بيوتي فيبز با سبقت گرفتن از ديگر رقبا عنوان نخست را از آن خود كرد و اسب هاي ديواهج و هيراد نيز به ترتيب مقام هاي بعدي را به خود اختصاص دادند.
در دور پاياني كه محل رقابت اسب هاي 3 ساله نژاد تروبرد كلاس 5 بود سرعت بالاي اسب لاكسيدا مقام اولي را براي او به ارمغان آورد و در پي او اسب هاي بن ريو جاني رو و عقاب رتبه هاي دوم و سوم را به دست آوردند.
در پايان رقابت هاي امروز مبلغ 705 مليون و 250 هزار ريال به عنوان جايزه به مالكان اسب هاي برتر تعلق گرفت.
/1860/9433