وزیر دفاع: ارزشی برای ‌رفتارهای غیرقانونی ترامپ قائل نیستیم

تهران - ایرنا - وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با محكوم كردن ‌اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: ذره‌ای برای ‌رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیستیم.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، سرتیپ «امیر حاتمی» در حاشیه كنفرانس امنیتی مسكو، با وزیر دفاع صربستان دیدار و پیرامون مسائل منطقه و دوجانبه گفت‌و‌گو كرد.
وزیر دفاع دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با ابراز امیدواری نسبت به ارتقاء سطح مناسبات دو‌جانبه، متناسب با ظرفیت‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو كشور، گشایش دفتر وابستگی نظامی این كشور در تهران را زمینه‌ساز توسعه بیش از پیش همكاری‌های دفاعی و امنیتی بین ایران و صربستان ‌ارزیابی كرد.
امیر سرتیپ حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد شدید از اعلام مواضع خصمانه و كینه‌توزانه آمریكایی‌ها در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار كرد: این مواضع غیراصولی آمریكایی‌ها در شرایطی اتخاذ می‌شود كه جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم است و تاكنون حدود 20 هزار نفر از مردم مظلوم و بی‌گناه ایران در اثر حادثه‌های تروریستی به دست جنایتكاران بین‌المللی شهید شده‌اند.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیروی پیشرو، انقلابی و در خط مقدم مقابله با تروریسم منطقه‌ای دانست و تاكید كرد: آمریكایی‌ها سعی دارند با تضعیف این سازمان قدرتمند و ضداستكباری مواضع جمهوری اسلامی ایران را در منطقه و در مقابله با گروهك‌های تكفیری ـ صهیونیستی تضعیف و خدشه‌دار سازند.
وی با محكوم كردن این اقدام ترامپ خاطرنشان كرد: هر چند جمهوری اسلامی ذره‌ای برای این رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین‌المللی ارزش و اعتبار قائل نیست ولی معتقدیم كه آمریكایی‌ها در شرایطی كه در استیصال قرار گرفته‌اند با برخوردهای دوگانه ‌و متضاد در عرصه بین‌المللی و جهانی در پی ناامن‌سازی و بی‌ثباتی منطقه‌اند.‌
وزیر دفاع صربستان نیز در این دیدار با تشكر از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در بازگشایی دفتر وابستگی نظامی سفارت صربستان در ایران اظهار داشت: در حاضر از روابط دوجانبه خوبی با جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستیم.
‌‌«الكساندر ولین» با انتقاد از دخالت برخی كشورها در ارتباطات میان كشورهای دوست اظهار داشت: برخی كشورها به خود اجازه می‌دهند با رویكرد دخالت‌جویانه و ظالمانه ‌در روابط سایر كشورها دخالت كنند.
وی تاكید كرد: صربستان با توجه به علائق و منافع ملی خود تصمیم می‌گیرد و اجازه نخواهد داد هیچ كشوری در سیاست‌های راهبردی‌اش دخالت كند و براین اساس از روابط خوب و تنگاتنگی با جمهوری اسلامی ایران برخوردار هستیم.
سیام**3202 ** 1200