رفع ممنوعيت واردات خودرو در حال پيگيري است

كيش-ايرنا- رئيس هيات مديره و مديرعامل منطقه آزاد كيش گفت: شرايط كيش با سايرمناطق آزاد كشور متفاوت است و چون به سرزمين اصلي متصل نيست ورود خودروي خارجي به جزيره منطقي است كه در حال پيگيري براي آزادسازي مجدد ورود خودرو هستيم.

به گزارش ايرنا، غلامحسين مظفري عصر پنجشنبه در حاشيه رونمايي از 2سامانه الكترونيك در جمع خبرنگاران افزود: عمر مفيد بسياري از خودروهاي خارجي موجود در جزيره تمام شده و فرسوده هستند و هتل ها و مجموعه هاي گردشگري و خدماتي جديد نيز احتياج به خودروهاي جديد دارند.
وي يادآور شد: براي ورود خودرو به جزيره كيش، با معاون اول رئيس جمهوري نامه نگاري شده و پس از ارجاع موضوع به وزير صنعت، معدن و تجارت، اين درخواست سه شنبه هفته قبل در كارگروه مربوطه مطرح شده و پيگيري ها همچنان ادامه دارد.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش تصريح كرد: پيشنهاد ما اين بود كه در مرحله اول، مجوز ورود خودروهاي شارژي و هيبريدي داده شود و نگاه و جهت گيري بلندمدت هم به همين سمت است.
وي اضافه كرد: حتي براي قايق ها و كشتي هاي تفريحي نيز به دنبال شناورهايي با سوخت LNGهستيم تا ايده كيش، جزيره پاك بيشتر محقق شود.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش در بخش ديگري از سخنان خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشي درباره افزايش قيمت زمين و املاك در جزيره اظهار داشت: افزايش قيمت زمين و املاك يك پديده كشوري است و كيش نيز نمي تواند از اين رويه جدا باشد.
مظفري توضيح داد: قيمت زمين و املاك هرچند سال يكبار جهش پيدا مي كند و اكنون نيز چنين شرايطي است.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش تصريح كرد: سازمان در سياست هاي خود شفاف سازي و پرهيز از دادن امتياز ويژه به افراد را دنبال مي كند و با همين نگاه، قيمت زمين و املاك با در نظر گرفتن دو پيش شرط منطقي و منصفانه بودن، در مزايده هاي عمومي تعيين و نهايي مي شود.
2094