۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲
کد خبر 83291969
۰ نفر
نماینده اسنوكر ایران نایب قهرمان آسیا شد

تهران - ایرنا - «احسان حیدری نژاد» نماینده اسنوكر ایران در رقابت های 10 توپ تور رنكینگ آسیایی موفق به كسب مدال نقره و جایگاه نایب قهرمانی آسیا شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این رقابت های از دوم تا پنجم اردیبهشت ماه به میزبانی شهر بنگلور كشور هند آغاز شد و «امیر سرخوش» و «احسان حیدری نژاد» نماینده اسنوكر ایران در این دوره از مسابقات بودند.
حیدری نژاد در این رقابت ها برابر حریفانی از هند، سوریه، هنگ كنگ و تایلند به برتری رسیده بود. وی درمرحله نیمه نهایی به مصاف «تاناوات تیراپونگ پایبون» حریف قدرتمندی از كشور تایلند رفت و با نتیجه 5 بر 4 او را شكست داد و راهی فینال شد.
نماینده اسنوكر ایران برای كسب مدال طلا به مصاف «پانكاج ادوانی» حریف قدرتمندی از كشور هند رفت ولی با نتیجه 6 بر 4 شكست را پذیرفت و به مقام نایب قهرمانی آسیا رسید.
پیش از این سرخوش در مرحله یك هشتم نهایی مقابل «فونگ ووك وای» از هنگ كنگ با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شده بود و از دور رقابت ها كنار رفت.
این مسابقات هر ساله به صورت انفرادی در سه مرحله و در كشورهای هند، چین و قطر برگزار می شود و شركت كنندگان آن از قهرمانان قاره ای هستند كه توسط فدراسیون بین المللی بیلیارد و اسنوكر و كنفدراسیون ورزش های بیلیاردی آسیا دعوت شدند.
ورزشی**9029** 1200