استاندار: نرخ بيكاري در فارس در دولت تدبير و اميد روند نزولي داشته است

شيراز-ايرنا- استاندار فارس، گفت: روند كاهش ميزان بيكاري در اين استان از زمان فعاليت دولت تدبير و اميد آغاز شده و اين سير نزولي همچنان ادامه دارد.

به گزارش ايرنا عنايت الله رحيمي، پنجشنبه در سفر يك روزه خود به شهرستان ارسنجان در نشست شوراي اداري اين شهرستان، يكي از دغدغه هاي مردم و مسئولان را مشكل بيكاري دانست و افزود: براي نخستين بار، ميزان بيكاري فارس در سال 95 از متوسط كشور كه 12و چهار دهم درصد بود كمتر شد و به 11و چهار دهم درصد رسيد.
او اظهار داشت: ميزان بيكاري در استان فارس در شروع فعاليت دولت يازدهم 16 و هشت دهم درصد بود كه اين عدد در سال 95 به 11 و چهار دهم درصد، در سال 96 به 10 و هشت دهم درصد و در سال 97 به هشت و 9 دهم درصد رسيد.
استاندار فارس بيان كرد: در بحث شاخص هاي فضاي كسب و كار نيز استان فارس قبل از سال 95 در رتبه هاي هجدهم و نوزدهم قرار داشت كه ظرف سه سال گذشته و با روندي رو به بهبود، بين رتبه هاي اول تا پنجم قرار داشت.
رحيمي، با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال رونق توليد از سوي رهبر معظم انقلاب، افزود: ضرورت دارد كه براي تحقق اين شعار و همچنين عملياتي شدن بيانيه گام دوم انقلاب، برنامه هاي عملياتي تدوين كنيم.
وي، جلب و جذب سرمايه هاي داخلي و خارجي، ايجاد فضاي امن و سودآور براي سرمايه گذار و كاهش زمان پاسخگويي به سرمايه گذار و كاستن از پيچيدگي هاي اداري را از ملزومات اصلي رونق توليد برشمرد.
او گفت: بر همين اساس، هم اينك در استان اقداماتي از جمله صدور مجوزهاي بي نام براي شتاب بخشيدن به فرآيندهاي اداري براي انجام سرمايه گذري آغاز شده و تعدادي مجوز بي نام نيز آماده واگذاري به سرمايه گذار است.
استاندار فارس افزود: برگزاري نشست هاي كارگروه رفع موانع توليد، اختصاص اعتبارات و تسهيلات دولتي به ايجاد اشتغال فراگير و روستايي از ديگر اقداماتي است كه زمينه حركت در مسير رونق توليد و ايجاد اشتغال در اين استان را فراهم كرده است.

**فاز دوم بيمارستان ولي عصر ارسنجان به زودي عملياتي مي شود
رحيمي، ارسنجان را شهري داراي پيشينه تاريخي و فرهنگي و برخوردار از مردمي متدين و فرهيخته دانست و گفت: در روزهاي آتي شاهد آغاز عمليات اجرايي فاز دوم بيمارستان ولي عصر (عج) اين شهرستان خواهيم بود.
وي افزود: اميدواريم بتوانيم با همكاري و هم افزايي مسئولان و حمايت هاي مردم، گام هاي موثري براي رفع مشكلات اين شهرستان برداريم.
شهرستان ارسنجان در فاصله 125 كيلومتري شمال شرق شيراز قرار دارد.
6122 /6118