۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۴
کد خبر 83291924
۰ نفر
آدمكشی در انگلیس ركورد زد

لندن – ایرنا – تازه‌ترین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس حاكی است كه آمار آدمكشی در این كشور به بالاترین حد در 10 سال گذشته رسیده است.

به گزارش عصر پنجشنبه ایرنا، طبق آمار منتشرشده بالغ‌بر 732 فقره آدمكشی در انگلیس و ولز گزارش‌شده كه این رقم در مقایسه با 12 ماه گذشته 6 درصد و 10 سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است.
داده‌های آماری همچنین حاكی است كه دزدی در یك سال گذشته با 11 درصد افزایش به 82 هزار 566 فقره رسیده و جرائم مرتبط با خشونت هم با 19 درصد افزایش به 11.6 میلیون فقره رسیده است. كلاه‌برداری هم 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
بر اساس آمار منتشرشده در كل 5 میلیون و 800 هزار فقره جرم طی یك سال گذشته در انگلیس و ولز ثبت‌شده كه این آمار در قیاس با دو سال پیش 7 درصد افزایش داشته است.
«دیانا آبوت» وزیر كشور كابینه در سایه انگلیس، این گزارش را عمیقا نگران كننده خوانده و خواستار برخورد قاطع دولت لندن با این مساله شده است. وی كاهش بودجه پلیس را اصلی ترین عامل گسترش خشونت در جامعه ارزیابی كرده و می گوید: دولت نمی خواهد این واقعیت را بپذیرد كه كاهش بودجه توان ما برای برخورد با خشونت را كاهش می دهد.
«یووت كوپر» نماینده مجلس عوام از حزب كارگر نیز به سیاست های ریاضتی دولت «ترزا می» اشاره كرد و ادامه داد كه دستگاه امنیتی بیش از اندازه تحت فشار قرار دارد. وی هشدار داد این وضعیت بدتر هم خواهد شد مگر اینكه دولت وارد عمل شود.
دولت انگلیس ماه گذشته نهادهای عمومی ازجمله مدارس و مراكز درمانی را موظف كرد تا در طرح مقابله با جرم جنایت موسوم به «سلامت عمومی» مشاركت كنند.
ساجد جاوید وزیر كشور انگلیس گفت: جرم و جنایت مانند یك بیماری، ریشه كشور را پوسانده است. این مهم است كه تمام نهادها و ارگان‌های عمومی برای درمان ریشه‌های آن با یكدیگر همكاری كنند.
وی تصریح كرد كه اگر این طرح به یك وظیفه قانونی تبدیل شود، مانع ترویج خشونت احمقانه می‌شود و تاثیر طولانی در جامعه خواهد شد.
«می» نخست‌وزیر انگلیس نیز می‌گوید: برای ایجاد تغییرات پایدار و حفاظت از جان نوجوانان، بایستی تمام بخش‌های جامعه را درگیر كرد تا بتوان در همان مراحل اولیه مانع ارتكاب جرم شد.
وی بابیان اینكه قوانین سختگیرانه، نقش مهمی ایفا می‌كند و پلیس هم به مسئولیت خود در خط مقدم ادامه می‌دهد ، افزود: اما باید از تمام ظرفیت‌های جامعه و نهادهای عمومی استفاده كرد تا از جان نوجوانان حفاظت كنیم.
كارشناسان و تحلیل گران اجتماعی معتقدند كه مشكلات معیشتی، فقدان الگوی مناسب در خانواده، محتوای نامناسب شبكه‌های اجتماعی و برگزیت از عمده ترین دلایل افزایش فضای ناامنی و جرم و جنایت در این كشور به شمار می‌روند.
شبد**اروپام ** هـ ن **