700 میلیارد ریال وجه گندم به كشاورزان استان بوشهر پرداخت شد

بوشهر- ایرنا- رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر گفت: از آغاز خرید گندم مازاد بر مصرف كشاورزان تاكنون 700 میلیارد ریال بابت وجه گندم به گندمكاران این استان پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، محمد تقی منوچهری روز پنجشنبه درشورای مدیریت بحران استان بوشهر افزود: این میزان وجه گندم در كمتر از 24 ساعت از طریق بانك های عامل به حساب كشاورزان واریز شده است.
وی بیان كرد: از آغاز خرید گندم مازاد بر مصرف كشاورزان تاكنون 46هزار و 200 تن گندم و یكهزار و 500 تن بذر خریداری شده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته كه 6هزار و 100 تن خرید شده بود افزایش چشم گیری نشان می دهد.
منوچهری اضافه كرد: كیفیت بالای محصول گندم خریداری شده و پرداخت به موقع وجه گندم از ویژگی های بارز خرید گندم امسال است.
رئیس سازمان جهاد كشاورزی استان بوشهر گفت: نبود مراكز خرید مباشرین از مشكلات كشاورزان شمال این استان بود كه با دستور استاندار این مشكل درگناوه برطرف و خرید از ساعت 9 صبح امروز در این شهرستان آغاز شد.
وی تاكید كرد: همچنین با دستور استاندار بوشهر به زودی مشكل خرید گندم در جنوب استان بوشهر نیز به زودی برطرف می شود.
منوچهری یادآورشد: 42كیلومتر جاده دسترسی مزارع و 31 كیلومتر شبكه فرعی در راستای آبرسانی به اراضی كشاورزی در استان بوشهر احداث شده است.
مدیركل هواشناسی استان بوشهر گفت: در سال آبی جاری تا تاریخ چهار اردیبهشت امسال 358.7 میلیمتر بارندگی در استان ثبت شد كه این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 92 درصد افزایش نشان می دهد.
فرج الله شكوهی افزود: پارسال در این مدت تنها 123میلیمتر بارندگی در استان بوشهر ثبت شده بود.
وی بیان كرد: شهرستان دیلم با 483.5میلیمتر بیشترین و عسلویه با 212.2میلیمتر كمترین بارندگی در استان را داشتند.
شكوهی اظهارداشت: پدیده غالب بارندگی ها در هفته پیش رو باد به خصوص در مناطق جنوبی استان بوشهر پیش بینی شده است.
وی گفت: پیش بینی می شود برای سه ماه آینده در اردیبهشت ماه دمای نرمال و افزایش بارندگی بین پنج تا 15 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته باشیم.
مدیركل هواشناسی استان بوشهرافزود: همچنین برای خرداد و تیرماه نیز بارش صفر و بیش بینی دما برای خرداد 33 و در تیر ماه تا 40 درجه پیش بینی می شود.
6047/6045