۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۶
کد خبر 83291902
۰ نفر
دو بازیگر روس، مكرون را سر كار گذاشتند

تهران - ایرنا - دو بازیگر جوان روس كه خود را ولادیمیر زلنسكی رئیس جمهوری جدید اوكراین و مترجم وی معرفی كرده بودند، توانستند با تماس تلفنی با رئیس جمهوری فرانسه، به مدت 15 دقیقه او را سر كار بگذارند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، دو بازیگر روس به نام های 'وان' و 'لكسوس' در تماس تلفنی، رئیس جمهوری فرانسه را مجاب كردند كه ولادیمیر زلنسكی و مترجم وی هستند.
این دو جوان روس، پس از گفت وگو با امانوئل مكرون، فایل صوتی این مكالمه 15 دقیقه ای را بر روی حساب كاربری یوتیوپ خود قرار دادند.
دفتر ریاست جمهوری فرانسه در پاسخ به خبرنگاران اعلام كرد كه فعلا نمی‌تواند این اتفاق را تأیید یا تكذیب كند.
یكی از این دو بازیگر كه نفش زلنسكی را بازی كرده است، در این تماس تلفنی به مكرون می گوید كه موفقیتش در كسب 73 درصد آرا شبیه موفقیت ولادیمیر پوتین در انتخابات روسیه بوده است.
در این فایل صوتی، فردی كه صدایی بسیار شبیه به مكرون دارد، در پاسخ گفت: اوكراین دست‌كم در یك چیز شبیه روسیه نیست و آن هم این است كه شما هنوز همه مخالفان را به زندان نیانداخته‌اید.
همچنین در این فایل صوتی، مكرون پیروزی رئیس جمهوری اوكراین را تبریك می گوید و یكی دیگر از این كمدین‌ها درباره رئیس جمهوری سابق اوكراین پترو پوروشنكو در توافق صلح روسیه اظهار نظر می‌كند و می‌گوید كه پوروشنكو شخص مناسبی برای توافقات مینسك نبوده است.
مكرون نیز در پاسخ می گوید: موافقم. من روی تعهدات شما برای این امر (توافق مینسك) بسیار حساب می‌كنم.
همچنین شنیده می‌شود كه یك مترجم روس حرف‌های طرف فرانسوی را همزمان برای طرف دیگر ترجمه می‌كند.
در بخش دیگری از این گفتگوی تلفنی طرف اوكراینی از طرف فرانسوی می‌خواهد اگر پترو پروشنكو، رئیس جمهوری كنونی اوكراین در دیوان عالی این كشور به فساد محكوم شد و احیانا به فرانسه گریخت، آقای مكرون ترتیبات لازم را برای استرداد وی به اوكراین فراهم كند.
'وان' و 'لكسوس' به ترتیب نام اصلی 'ولادیمیر كوزنتسف' و 'آلكسی استولیاروف' در سر كار گذاشتن شخصیت‌های معروف شهرت زیادی دارند و پیشتر نیز با چهره‌های شناخته‌ شده‌ای از جمله بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین انگلیس نیز به همین شكل شوخی كرده‌اند.
ولادیمیر زلنسكی رئیس جمهوری جدید اوكراین، در ماه جاری میلادی و پیش از پیروزی در انتخابات بر پروشنكو، در پاریس با مكرون دیدار و گفت و گو كرده بود.
زلنسكی كمدین، نویسنده و تولید كننده سریال های تلویزیونی 41 سال سن دارد و توانست با كسب 73.2 درصد آرا هفتمین رئیس جمهوری اوكراین نام بگیرد.
شبد**اروپام**9041**1379