۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۹
کد خبر: 83291896
۰ نفر
استاندار: بوشهر خط مقابله با ملخ هاي صحرايي است

بوشهر- ايرنا- استاندار بوشهر گفت: بوشهر خط مقابله و پيشگيري با ملخ هاي صحرايي است و بايد از رخنه اين آفت و هجوم به استانهاي همجوار پيشگيري كرد.

به گزارش ايرنا، عبدالكريم گراوند روز پنجشنبه در نشست شوراي مديريت بحران استان بوشهر افزود: چهار استان همجوار اين استان درگير مبارزه با آفت ملخ صحرايي هستند كه در مبارزه با اين آفت با استفاده از همه امكانات بايد به صورت جهادي عمل كرد.
وي يادآورشد: با توجه به اينكه شيوع آفت ملخ صحرايي بر امنيت غذايي كشور تاثير مي گذارد بايد اعتبارات لازم دراين بخش تخصيص يابد و استان تمام حمايت خود را از جهاد كشاورزي در اين راستا انجام مي دهد.
استاندار بوشهر اظهارداشت:رسالت مديريت بحران تنها اطلاع رساني در خصوص اتفاق رويداد نيست بلكه بايد با فعال كردن كارگروه هاي اين شورا در بخش هاي مختلف اقدام هاي پيشگيرانه انجام شود.
وي گفت:رسالت مديريت بحران تعريف پروژه هاي مختلف براي پيشگيري از حوادث در بخش هاي مختلف و برنامه ريزي اعضاي اين كارگروه براي پيشگيري از حوادث احتمالي، ايمني و سلامت در استان است كه بايد فعال تر عمل كنند.
گراوند با اشاره به احداث باغ ويلاها در استان بوشهر گفت: اگر هر مديري در بخش خود به خوبي عمل كند امروز نبايد با مشكل باغ ويلاها در مناطق مختلف استان روبه رو باشيم و در اين شرايط وظيفه استان تامين آب آشاميدني مردم است و هيچ وظيفه اي در مقابل تامين آب باغ ويلاها نداريم.
وي اضافه كرد: حل مشكل جاده ساحلي بوشهر- گناوه كه در زمان بارندگي دچار آبگرفتگي مي شود و ايمن سازي محور كوهستاني محور اهرم - فراشبند به عنوان يكي از محورهاي پر خطر استان در زمان بارندگي است كه براي ايمن سازي اين محورها بايد از توان كارگروه هاي تخصصي و اساتيد دانشگاه خليج فارس، ‌صاحب نظران و كارشناسان استفاده شود.
استاندار بوشهر افزود: باتوجه به پوشش مناسب گياهي مراتع و جنگل هاي استان بوشهر به دليل بارندگي ها دستگاه هاي منابع طبيعي و آبخيزداري، محيط زيست و فرمانداران نسبت به پيشگيري از آتش سوزي ها و تامين وسايل و امكانات آتش نشاني اقدام كنند.
گراوند يادآورشد: در راستاي پيشگيري از وقوع حوادث ناگوار براي شناورهاي مختلف صيادي و سفاري در زمان شرايط نامساعد جوي درياباني بايد از درياروي شناورها پيشگيري و اجازه تردد را به آنها ندهد.
استاندار بوشهر گفت: از همكاري نهادها و قشرهاي مختلف مردم در كمك رساني به مردم آسيب ديده استانهاي سيل زده تشكر مي شود.
وي تاكيد كرد: ارائه كمك ها با مديريت واحد و وحدت رويه در سرعت بخشي ارائه خدمات به آسيب ديدگان موثر است و در شرايط كنوني با توجه به اعلام نياز استانداري هاي خوزستان و لرستان براساس نياز اقلام خواسته شده بسته بندي و ارسال شود.
مديرعامل جمعيت هلال احمر استان بوشهر نيز گفت: تاكنون 950 نفر از داوطلبان اين جمعيت در قالب 30 تيم در مناطق مختلف سيل زده به آسيب ديدگان كمك رساني مي كنند.
غلامرضا حاجياني افزود: مردم استان بوشهر تاكنون بيش از 2ميليارد ريال كمك نقدي و 10 ميليارد ريال غير نقدي به مناطق سيل زده كشور كمك كرده اند.
معاون هماهنگ كننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: تاكنون 955 نفر از نواحي مختلف استان در قالب گروه هاي جهادي به مناطق سيل زده اعزام و اقدام به امداد رساني كرده اند.
سرهنگ سهراب انباركي افزود: تاكنون در بخش درمان 15 هزار پزشك از استان بوشهر به سه هزار و 500 نفر خدمات و 400 ميليون ريال دارو براي آنان تامين شده است.
وي ايجاد سيل بند، ارائه خدمات آشپزخانه و توزيع 96 هزار دست غذا تاكنون پخت سه هزار و 500 قرص نان در روز، توزيع 100 تن مواد غذايي و سه هزار و 500 تخت پتو و تشك را از جمله اقدامات و كمك هاي گروه هاي جهادي استان بوشهر به سيل زدگان عنوان كرد.
6047/6045