شكست تمام عیار بوكس ایران در رینگ آسیا

تهران - ایرنا - تیم ملی بوكس ایران با عملكردی ضعیف و دور از انتظار و با كسب تنها یك مدال برنز به كار خود در رقابت های قهرمانی آسیا پایان داد.

به گزارش ایرنا؛ رقابت های بوكس قهرمانی بزرگسالان آسیا از روز جمعه هفته گذشته در شهر بانكوك تایلند آغاز شده است و فردا به پایان می رسد.
تیم ایران با 9 بوكسور در این رقابت ها حضور یافت و در نهایت با یك مدال برنز به كار خود پایان داد.
ظهر امروز «شاهین موسوی» كه با صعود به مرحله نیمه نهایی وزن 75 كیلوگرم مدال برنز خود را قطعی كرده بود به مصاف حریفی از هند رفت و در پایان سه راند مبارزه شكست خورد و به مدال برنز بسنده كرد.
با این اوصاف تیم كشورمان كه با 9 بوكسور در این رویداد حضور یافته بود با عملكردی بسیار ضعیف و كسب تنها یك مدال برنز به كار خود پایان داد.
این در حالی است كه مسئولان فدراسیون در یكسال اخیر شرایط خوبی با حضور در تورنمنت های بین المللی متعدد و اردوهای مناسب برای تیم ملی فراهم كرده بودند.
تیم كشورمان در بازی های آسیایی 2018 جاكارتا نیز با سرمربیگری «اكبر احدی»، عملكرد بسیار ضعیفی داشت و در برای نخستین بار نتوانست در این رویداد ورزشی مهم به مدال دست یابد.
ناكامی تیم ملی ایران با هدایت «اكبر احدی» پس از بازی های آسیایی نیز ادامه یافت تا در مسابقات قهرمانی آسیا 2019 تایلند نیز تیم ایران حرفی برای گفتن نداشته باشد.
تیم ایران در حالی رینگ تایلند را با شكست ترك كرد كه از جمع نفرات اعزامی، پنج بوكسور كشورمان سابقه حضور در مسابقات بین المللی متعدد را در كارنامه داشته و باتجربه بودند.
با این اوصاف به نظر می رسد كه زمان تغییرات در كادر فنی تیم ملی ایران فرا رسیده و «حسین ثوری» رئیس فدراسیون بوكس باید مربی جدیدی را در راس این تیم قرار دهد.
تیم كشورمان در سال جاری سه مرحله مسابقه انتخابی المپیك 2020 توكیو را پیش رو دارد و به طور یقین با كادر فنی فعلی راه به جایی نخواهد برد.
ورزشی**3783**9118**