۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
کد خبر 83291689
۰ نفر
بدقولی بانك شهر در صدور بن اهل قلم

تهران - ایرنا - با گذشت دو روز از آغاز به كار سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران، بن های اهل قلم ویژه استفاده در این دوره از نمایشگاه هنوز از سوی بانك شهر صادر نشده است.

به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا مستقر در سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران، در حالی كه طبق قرار و اقدامات انجام گرفته توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین موسسه خانه كتاب، مقرر شده بود كه همزمان با برپایی این نمایشگاه بن های اهالی قلم صادر و به محض مراجعه در اختیار آنها قرار گیرد ولی متاسفانه بانك شهر به وعده خود عمل نكرده و برغم گذشت دو روز از برپایی این نمایشگاه، اهالی قلم بدون دریافت بن مربوطه بلاتكلیف مانده اند.
این اقدام بانك شهر باعث اعتراض عده فراوانی از اهالی قلم شده و برای مطالبه خود به موسسه خانه كتاب مراجعه كرده اند.
با توجه به اینكه تاكنون بن های اهل قلم ویژه سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران از سوی بانك شهر صادر نشده و همین موضوع نارضایتی اهالی قلم رو در پی داشته و رفته رفته این اعتراضات بیشتر می شود.
این در حالی است شماری از دانشجویان نیز روز گذشته در گفت وگو با خبرنگار ایرنا مستقر در نمایشگاه كتاب اعلام داشتند كه بن كارت های آنها نیز به سبب مشكلاتی در رمز امكان دریافت و ورود ندارند.
خبرنگار فرهنگی ایرنا، از قادر آشنا قائم مقام سی و دومین نمایشگاه بین المللی كتاب تهران شب گذشته در حاشیه برپایی این دوره نمایشگاه موضوع فوق را پیگیر شد وی در پاسخ اعلام كرد: مشكلاتی در نقد كردن و استفاده از این بن كارت ها بوجود آمده بود كه بانك عامل قول مساعدت داده است تا در اسرع وقت نسبت به برطرف كردن آن اقدام كنند.
اما ظاهرا این قصه سلسله وار ادامه داشته و امروز نیز گریبان گیر اهل قلم موسسه خانه كتاب شده و همانطور كه پیش تر اعلام شد برای آنها هنوز اصلا بنی صادر نشده است.
به نظر می رسد مسئولان این دوره نمایشگاه بین المللی كتاب تهران باید برای حل این مسئله فكر جدی و اساسی كنند تا در روزهای بعدی و دوره های آینده اهالی قلم و دیگر افراد دچار مشكلات مشابه نشوند.
تلاش خبرنگار فرهنگی ایرنا برای بدست آوردن پاسخ از سوی بانك عامل بی نتیجه ماند و برغم پیگیری های فراوان هیچ فردی پاسخ گو نشد.
به گزارش ایرنا ، ثبت نام از اهالی قلم واجد دریافت تسهیلات بن كارت‌های الكترونیكی خرید كتاب ویژه نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران توسط مؤسسه خانه كتاب تا پایان روز سه شنبه سوم اردیبهشت 98 انجام شد.
به این‌ترتیب، اهالی قلم واجد دریافت بن كارت الكترونیكی خرید كتاب با مراجعه به پایگاه اینترنتی http://www.ahleghalam.ir برای دریافت این تسهیلات اقدام كردند.
قرار بود پس از بررسی، بن‌كارت‌های اهالی قلم در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران در اختیار اهالی قلم قرار گیرد.
سی ودومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران با شعار «خواندن، توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.
فراهنگ ** 1355** 9246