۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۴
کد خبر: 83291671
۰ نفر
جامعه كارگري كشور با آرمان هاي امام(ره) تجديد ميثاق كرد

شهرري- ايرنا- جامعه كارگري كشور، اعضاي شوراهاي اسلامي كار و جمعي از تشكل هاي كارگري امروز (پنجشنبه) در اولين روز از هفته كار و كارگر با آرمان هاي والاي امام خميني(ره) تجديد بيعت كردند.

به گزارش ايرنا، اين مراسم با حضور عليرضا محجوب نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي و دبيركل خانه كارگر، اعضاي تشكل هاي كارگري، شوراهاي اسلامي كار و جمعي از كارگران و بازنشستگان واحدهاي توليد و خدماتي كشور در حرم مطهر بنيانگذار كبير انقلاب برگزار شد.
شركت كنندگان در اين آيين معنوي ضمن نثار تاج گل و خواندن فاتحه به مقام شامخ معمار كبير انقلاب اسلامي اداي احترام كردند. نماينده مردم تهران، ري، اسلامشهر و شميرانات در مجلس شوراي اسلامي و دبيركل خانه كارگر در اين مراسم گفت: امام خميني(ره) هميشه از كارگران به نيكي و خوبي ياد مي كرد به طوري كه هفته و روز كارگر بر اساس سخنان گوهر بار ايشان در سال 58 شكل گرفته است.
عليرضا محجوب با اشاره به اينكه امام خميني(ره) در عمر پربركت خود فقط يك بار پيامي را روي نوار ضبط كردند و آن هم تبريك روز كارگر بود افزود: امام راحل در اين پيام خود جملات با محتوا و كليدي در خصوص جايگاه و اهميت كارگران بيان داشتند.
محجوب با اشاره به اينكه رهبر معظم انقلاب در ديدار با كارگران امنيت شغلي، معيشت، دستمزد، كرامت، عزت و احترام اين قشر زحمت كش را بسيار مهم ارزيابي كردند اظهار داشت: امروز بايد حفظ كرامت و عزت كارگران دغدغه اصلي تشكل هاي كارگري باشد.
عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: امروز دولت به همراه ساير قواي نظام اسلامي بايد در جهت رفاه، آرامش و رفاه كارگران اين نيروهاي مولد كشور تلاش نمايند، كارگراني كه در سيل هاي اخير كشور خانه و خانواده خود را از دست داده اند بايد مورد توجه مسئولان قرار گيرد.
از پنجم تا 12 ارديبهشت ماه به عنوان هفته كارگر نامگذاري شده است.
1970//6139