سخنگوي نيروهاي مسلح: آمريكا عالم را به آتش كشيده است

بيرجند - ايرنا - سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران گفت: آمريكا در حكومت هاي مختلف خود عالم را به آتش كشيده است و خاص 40 سال دشمني با نظام جمهوري اسلامي نيست.

به گزارش ايرنا سردار سرتيپ پاسدار ابوالفضل شكارچي روز پنجشنبه در مراسم گراميداشت سالگرد واقعه پنجم ارديبهشت شكست حمله نظامي آمريكا در صحراي طبس افزود: آمريكا قريب به 240 سال سابقه دارد و در اين مدت 47 جنگ را انجام داده كه برخي حدود 10 سال طول كشيده است.
وي گفت: هر جا قتل، غارت و خونريزي روي كره زمين بوده يك طرف آن آمريكاست كه يا كانون فتنه بوده يا در آن حضور داشته است.
سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح اظهار داشت: حدود 130 سال طول كشيد تا آمريكا شكل گرفت بعد از آن يا هر سال يا يك سال در ميان يا هر چهار سال، يكسره اين كشور در حال جنگ و خونريزي بوده و اكنون هم اينگونه است.
وي با بيان اينكه دشمني هاي آمريكا كماكان ادامه دارد گفت: جنگ ويتنام، جنگ جهاني دوم، افغانستان، عراق، سوريه، يمن و ساير جنگ و خونريزي ها همه محصول و دستاورد حكومت ننگين آمريكاي جنايتكار است كه هيچ نقطه نوراني در عملكرد خود ندارد.
سردار شكارچي افزود: اگر آمريكا را به گرگ تشبيه كنيم، مي ترسيم در قيامت گرگ ها از ما شكايت كنند، اگر آن را تشبيه به حيوان كنيم نيز حيوان ها شكايت خواهند كرد.
وي گفت: ما سرزمين صحراي طبس را مقدس مي دانيم به دليل اينكه ماموران الهي به فرمان خدا و فرموده حضرت امام خميني (ره) شن هاي اين صحرا بلايي به سر آمريكايي ها آوردند كه اشك رئيس جمهور وقت اين كشور، كارتر پليد را درآوردند.
وي ادامه داد: كارتر اعتراف كرد ساعت 2 بامداد وقتي خبر شكست عمليات به اصطلاح «پنجه عقاب» خود را در صحراي طبس شنيدم براي اولين بار گريه كردم كه بدون اينكه هيچ نيرويي در منطقه باشد و هيچ تجهيزاتي در مقابل تجهيزات ما باشد يگان هاي ويژه كه از پيشرفته ترين هلي كوپترهاي آن زمان استفاده و 6 ماه در صحرايي مشابه طبس تمرين كردند همه آمال و آرزوهاي ما به هم ريخت و شكست خورديم.
سخنگوي نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران گفت: شكست ننگين آمريكا در صحراي طبس در صفحه تاريخ جهان و تاريخ انقلاب اسلامي به عنوان يك نقطه قوت و تحكيم براي انقلاب اسلامي و به عنوان يك نقطه ذلت و شكست مفتضحانه در تاريخ آمريكا به ثبت رسيد.
وي اظهار داشت: بني صدر ملعون كه در پشت صحنه با آمريكايي ارتباط و 2 مسئوليت راهبردي رياست جمهوري و فرماندهي كل قوا را بر عهده داشت، دستور داد همزمان با اين شكست مفتضحانه براي كاهش شكست و درد آمريكايي ها با كمال تاسف اسناد و مدارك باقيمانده روي اين سرزمين را بمباران كردند و بخشي از اين اسناد و مدارك با دستور وي از بين رفت.
سرتيپ شكارچي گفت: همه دشمنان اسلام از جمله آمريكا و عربستان سعودي كه از همان زمان پشتيبان آمريكايي ها بود و در مقابل جمهوري اسلامي صف آرايي كرده بودند، غافل از اين بودند كه در چهار دهه انقلاب اسلامي با همه مشكلات، توطئه ها و مرگ هاي پي در پي كه يكي از آنها براي سقوط يك كشور و نظام كافي است، انقلاب اسلامي پله هاي ترقي و اقتدار را طي مي كند و آمريكاي جنايتكار شيب سقوط را پشت سر مي گذارد.
وي افزود: امروز بعد از گذشت چهار دهه از پيروزي انقلاب اسلامي، ذلت آمريكا و اقتدار نظام مقدس جمهوري اسلامي را در منطقه و جهان مي بينيم.
وي بيان كرد: جنگ جهاني عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي شكل گرفت و ارتش بعث عراق به عنوان خط مقدم نظام استكبار جهاني و نظام سلطه بود كه هشت سال آنچه در توان نظام سلطه و استكبار جهاني بود در مقابل نظام جمهوري اسلامي صف آرايي كرد ولي جنگ با شكست نظام سلطه به پايان رسيد.
سردار شكارچي گفت: علاوه بر اين هزاران توطئه ديگر در كردستان، سيستان و بلوچستان، گنبد و مناطق مختلف اين كشور، توطئه هاي نظامي، اقتصادي، فرهنگي، سياسي و حقوقي همه به بن بست رسيد.
وي تصريح كرد: انقلاب اسلامي مي رود كه پرچم يامهدي (عج) را بر سر كاخ هاي ويران شده ظلم و ستم در جهان به اهتراز درآورد و اين يعني انتظار، ما در خط انتظار با سرعت در حركتيم.
وي با تاكيد بر اينكه نبايد تحت تاثير جنگ رواني و عمليات رواني دشمن قرار بگيريم اظهار داشت: امروز ابزار رسانه اي جهان در اختيار دشمنان ماست لذا هر خوبي را به عنوان بد و هر بدي را به عنوان خوب تبليغ مي كنند و نبايد ذهن جوانان مخدوش شود چون ما در اوج قدرت و دشمنان در پايين ترين درجه ذلت و فضاحت هستند.
سردار شكارچي گفت: اين حكومت ننگين و آدم كش كه با بشريت خصومت دارد امروز اسلام ناب را براي سوار شدن بر بشريت مزاحم خود مي داند و انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي را سد راه خود مي شناسد.
وي با بيان اينكه 93 درصد از تاريخ حكومت آمريكا جنگ و خونريزي بوده است اظهار داشت: آمريكا پول جنگ را هم از مستضعفان، منابع و ذخاير عالم دريافت مي كند.
سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح با اشاره به اينكه بودجه نظامي آمريكا در يكسال 700 ميليارد دلار است يادآور شد: اين در حاليست كه 40 درصد كل بودجه نظامي همه كشورهاي كره زمين نيز 700 ميليارد دلار است.
وي گفت: چرا كشوري كه بيش از 22 تريليون دلار در دنيا بدهكار بوده و بدهكارترين كشور جهان است در يكسال 700 ميليارد دلار يعني حدود 100 برابر كشور جمهوري اسلامي با اين همه دشمن، بودجه نظامي داشته باشد.
سردار شكارچي بيان كرد: خصلت آمريكاي جنايتكار و تروريسم پرور، قتل، خونريزي، ناامني و آدم كشي در كره زمين است و چه نكبت بار، مضحك و خنده آور است كه اين كشور خود را حامي حقوق بشر معرفي مي كند.
وي با بيان اينكه بشر زير چكمه هاي آمريكا له مي شود گفت: بسيار مضحك است كه رئيس جمهور پليد آمريكا، ايران را به عنوان محور شرارت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را در دنيا به عنوان گروه تروريستي معرفي مي كند.
سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح كشورمان از آمريكا به عنوان ام القاعده ياد كرد و گفت: همچنين اين كشور جنايتكار مادر داعش، مادر النصره، مادر بوكو حرام و ديگر گروه هاي تروريستي در عالم است.
وي با بيان اين مطلب كه از كشور آمريكا آيا انتظار مسالمت، رفاقت و كنار آمدن داريم افزود: همين است كه با جرات به پيروي از امام راحل و مقام معظم رهبري محكم، قاطع و در ميدان عمل ثابت كرديم آمريكا را زير پا له مي كنيم.
سردار شكارچي با تاكيد بر اينكه سپاه پاسداران در تمامي عرصه ها و صحنه ها پيروز است اظهار داشت: ما هيچوقت جبهه تدافعي در مقابل آمريكا نداريم، وقتي مي گوييم اقتدار دفاعي براي ساير كشورهاي دنياست ابتدا كه اسرائيل را كشور نمي شناسيم بلكه يك رژيم جعلي غاصب و قلب آمريكا مي شناسيم.
وي گفت: ما در مقابل آمريكا حرف از دفاع نمي زنيم بلكه خرخره آمريكا را اينقدر مي فشاريم تا خفه شود و بشريت نجات يابد؛ اين رسالت و مسئوليت ماست.
سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران با بيان اينكه ما هيچ گاه قصد تعرض به هيچ كشوري را نداريم افزود: هيچ چشم طمعي به هيچ همسايه اي نداريم و اين را در 40 سال گذشته انقلاب اسلامي ثابت كرده ايم.
وي گفت: بنا به فرموده مقام عظماي ولايت در گام دوم، انقلاب را تثبيت كرده و آن را توسعه داديم، فرهنگ انقلاب را به منطقه صادر كرديم، بسيجيان سلحشور عالم شكل گرفته و امروز يا پيشاني بندهاي يا زهرا (س) و يا حسين (ع) در مقابل دشمنان اسلام ناب، صف آرايي كرده اند و نيازي هم به كمك ما ندارند.
سردار شكارچي اظهار داشت: حشد الشعبي عراق مقتدرانه در مقابل دشمن ايستاده است همچنين انصارالله يمن، حماس، حزب الله لبنان، بسيجيان در سوريه، فاطميون و زينبيون امروز دست در دست هم در مقابل استكبار هستند.
وي گفت: در 40 ساله دوم انقلاب با قدرت و سرعت و مقتدرانه هرچه زودتر بايستي به عمر آمريكا پايان بدهيم و هر كس غير از اين مسير اگر بخواهد طي كند، خائن به انقلاب است.
سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح افزود: ما براي خدا انقلاب كرديم و محكم پاي كلمه ربناالله ايستاده ايم، رگ هاي بدن خود را نذر اين كلمه كرده ايم و استقامت مي كنيم تا دشمن از پا درآيد.
وي گفت: مطمئن هستيم همچون واقعه پنجم اردبهشت سال 59 در طبس خداوند ما ياري خواهد كرد و شن هاي بيابان و همه عوامل هستي را به كمك ما خواهد آورد لذا چرا بايد بترسيم و نگران باشيم مگر پيروز عرصه جهاد بايد از چيزي بترسد يا غمگين باشد.
شكارچي اظهار داشت: چند سال از واقعه طبس مي گذرد و خيلي از جوانان هنوز به دنيا نيامده بودند و خيلي ها به ياد نمي آورند ولي امروز به عنوان مجاهدان في سبيل الله در صف شهادت قرار گرفته اند و اين مسير نوراني را انتخاب كرده اند.
وي گفت: امروز هزاران شهيد حججي به عنوان دشمنان درجه يك آمريكاي جنايتكار حضور دارند كه به مراتب قوي تر از اول انقلاب هستيم و شرايط امروز ما به لحاظ مادي و معنوي قابل قياس با قبل از انقلاب نيست.
سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ايران تصريح كرد: روزي براي يك قبضه دستي محتاج به بيگانگان بوديم اما استقامت كرديم و ما پيروز عرصه هاي جنگ، جهاد و شهادت شديم و امروز روي پاي خود ايستاده ايم و به هيچ بيگانه اي نيازمند نيستيم.
وي تاكيد كرد: بايد اين پيام را به چند قشر برسانيم ابتدا به دشمنان، سپس به حاميان دشمنان، سوم به نسل هايي كه تجربه انقلاب را نداشته يا نتوانسته پيام انقلاب را بگيرند و مهمتر از همه به كساني كه اعتبار و اعتقاد راسخ به امدادهاي قلبي ندارند.
سردار شكارچي گفت: امروز از هرچه ذخاير در عربستان سعودي و امارات و كشورهاي مشابه اينها در آينده به فرموده مقام معظم رهبري ناراحت نيستيم و اين ذخاير به دست رزمندگان اسلام و مجاهدان منطقه خواهد افتاد و اين سلاح هاي مرگبار بر سر سازندگان و توليد كنندگان فرو خواهد آمد.
وي يادآور شد: 40 سال مملو از فراز و نشيب، شيريني و تلخي پشت سر گذاشته شد و امروز ايران اسلامي قابل مقايسه با قبل نيست و هيبت و قدرت نظام سلطه قبل از انقلاب نيز با امروز قابل مقايسه نيست.
سخنگوي نيروهاي مسلح گفت: امروز دشمن از روي استيصال و ناتواني نه از روي قدرت هرچه در چنته دارد از جمله فشار اقتصادي، تحريم، تروريست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ساير موارد را بيرون كشيده است.
وي گفت: امروز وحدت نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي، ارتش قهرمان، سپاه پاسداران، نيروي انتظامي، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح و بسيج سلحشور و قهرمان و خدامحور به مراتب قدرتمندتر و مستحكم تر از اول انقلاب و دوران دفاع مقدس است.
سردار شكارچي با اشاره به پنجم ارديبهشت سالروز شكست آمريكا در صحراي طبس ادامه داد: خدا را شاكريم كه اين فرصت موجب شد حقانيت نظام جمهوري اسلامي را به رخ جهانيان بكشيم.
وي تاكيد كرد: آمريكا قدرت پوشالي است كه هيمنه اش در پنجم ارديبهشت سال 1359 شكسته شد.
صحراي طبس در فاصله 130 كيلومتري محور طبس به يزد قرار دارد كه آمريكايي ها با ورود به اين منطقه قصد آزادي گروگان هاي خود را در تهران داشتند ولي بر اثر وقوع توفان شن و برخورد هواپيما و بالگردهاي آنها، دچار شكست مفتضحانه و سختي شدند.
هر سال به همين مناسبت مراسمي با حضور مردم و مسئولان در شهرستان طبس برگزار و ياد شهيد محمد منتظر قائم فرمانده سپاه استان يزد كه در اين محل به شهادت رسيد، گرامي داشته مي شود.
مراسم گراميداشت امسال با حضور سخنگوي ارشد نيروهاي مسلح، استاندار خراسان جنوبي، قائم مقام نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي، جانشين رئيس بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس و جمعي از مسئولان و قشرهاي مختلف مردم در مسجد شكر و محل واقعه طبس برگزار شد.
7557*3028