بيمارستان امام رضا (ع) در مسير سبز شدن قرار گرفته است

كرمانشاه - ايرنا- مديرعامل مركز آموزشي درماني امام رضا (ع) كرمانشاه با اشاره به اينكه طرح اوليه تشكيل بيمارستان سبز مدتهاست تهيه شده و مقدمات دست يابي به آن نيز فراهم شده است، گفت: در بيمارستان سبز علاوه بر فعاليت هاي بدني ورزشي و تفريحي، حفظ محيط زيست نيز در اولويت قرار مي گيرد.

به گزارش ايرنا؛ دكتر علي سروش روز پنجشنبه در همايش پياده روي به مناسبت هفته سلامت در سايت بيمارستان امام رضا (ع) افزود: علاوه بر بيماران، همه شهروندان هم مي توانند از بيمارستان سبز براي ارتقاي سلامتشان بهره بگيرند.
وي درادامه با بيان اينكه اكنون اولويت اصلي در حوزه سلامت بيماري هاي غير واگير است كه به بيماري هاي سبك زندگي مشهور است، گفت: براي پيشگيري بايد به اصلاح سبك زندگي بپردازيم و سبك زندگي سالم از فعاليت فيزيكي شروع مي شود.
وي اظهار داشت: تهيه و مصرف غذاي سالم در مرحله بعدي است و تمام حوزه ها بايد به اين امر بپردازند تا مسير غذا از مزرعه تا سفره سلامتي شهروندان تامين شود.
مديرعامل مركز آموزشي درماني امام رضا (ع) كرمانشاه در ادامه با بيان اينكه سيگار عامل مهمي در مشكلات سبك زندگي است و مصرف آن عامل مرگ و مير جدي به حساب مي آيد، گفت: كنترل استرس بسيار مهم است و روش كنترل آن بايد به همگان آموزش داده شود.
دكتر سروش با گراميداشت هفته سلامت، افزود: اين هفته به صورت نمادين براي يادآوري نعمت سلامت است.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه نيز در اين مراسم گفت: يكي از كارهاي خوب براي تامين سلامتي انجام ورزش و فعاليت بدني است كه مانع اصلي بروز بيماري قلبي و عروقي است.
دكتر محمودرضا مرادي افزود: شايع ترين عامل مرگ و مير در كشور بيماري هاي قلبي و عروقي است كه با انجام مرتب ورزش مي توان تا حد زيادي از آن پيشگيري كرد.
وي اظهار داشت: در كنار انجام مرتب ورزش، رعايت مسايل روحي و رواني و نيز حفظ محيط زيست در كسب سلامت بسيار موثر است.
دكتر مرادي از دست اندركاران اين مراسم كه هم حفظ محيط زيست و هم حفظ سلامتي و نيز ايجاد نشاط را مد نظر داشتند تشكر كرد.
اول تا هفتم ارديبهشت به نام هفته سلامت نامگذاري شده است.
مجتمع بيمارستاني امام رضا (ع) بزرگترين، مجهزترين و مدرنترين مركز آموزشي درماني و تحقيقاتي منطقه غرب و شمال غرب كشور است كه در 15 بهمن 1384 به طور رسمي به بهره برداري رسيد.
اين مجتمع بيمارستاني كار خود را با 515 تخت شروع كرد واكنون با وجود 714 تخت مصوب، داراي 840 تخت فعال مي باشد.
اكنون 2 هزار و 680 تخت بيمارستاني در قالب 18 بيمارستان دولتي دانشگاه علوم پزشكي، 2 بيمارستان خصوصي، سه بيمارستان نظامي و 2 بيمارستان تامين اجتماعي در استان فعال است.
3033/8066