۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
کد خبر 83291608
۰ نفر
فروش كالاهای غیر مرتبط در نمایشگاه كتاب تخلف است

تهران - ایرنا - مدیر كمیته ناشران داخلی سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران گفت: عمده‌ تخلفات ناشران داخلی به فروش اسباب‎بازی‌ها در بخش كودك، فروش كالاهای غیر مرتبط، فروش كتاب‌های غیردرسی در بخش دانشگاهی و ثبت‌نام در بخش‌های دانشگاهی و آموزشی مرتبط می‌شود.

به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا مستقر در سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران، «سید رفیع احمد جواهری» با اعلام این مطلب گفت :با توجه به گذشت یك روز از برگزاری نمایشگاه كتاب تهران درباره‌ی تخلف‌های صورت گرفته ناشران داخلی ،گفت: حدود 2400 ناشر داخلی در این دوره از نمایشگاه كتاب تهران شركت داشتند كه كمیته ناشران داخلی روز گذشته تعدادی از غرفه‌هایی را كه ممكن است تخلف‌هایی داشته باشند، شناسایی كرد.
وی افزود: پس از شناسایی متخلفان، تذكر شفاهی داده می‌شود كه در صورت عدم رعایت با فاصله زمانی اخطار كتبی و در صورت تكرار مجدد به كمیته تخلفات ارائه شده و پس از قطع تمامی امكانات موجود، غرفه متخلف از حضور در نمایشگاه‌های دیگر تحریم خواهد شد.
مدیر كمیته ناشران داخلی درخصوص بیشترین تخلفات صورت گرفته در نمایشگاه كتاب بیان كرد: عمده این تخلفات به فروش اسباب‎بازی‌ها در بخش كودك، فروش كالاهای غیر مرتبط، فروش كتاب‌های غیردرسی در بخش دانشگاهی و ثبت‌نام در بخش‌های دانشگاهی و آموزشی مربوط می‌شود.
جواهری خاطرنشان كرد: بخش كودك و نوجوان در قسمت زیر زمین رواق شرقی مصلای امام خمینی (ره) قرار دارد.
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی كتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» از 4 تا 14 اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
فراهنگ ** 3009 ** 1355