۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
کد خبر 83291596
۰ نفر
5 قلوهای دماوندی پس از ده سال صاحبخانه شدند

تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند از رفع مشكل مالكیت حقوقی مسكن 5 قلوهای دماوندی با حمایت برخی نهادها و خیرین خبر داد و گفت: این مشكل بعد از گذشت 10 سال مرتفع شد.

مجید صفری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال 1388 با توجه به شرایط خاص خانواده پنج قلوها از نظر مالی و در راستای مساعدت به آنان، مسئولان وقت شهرستان تحویل یك واحد مسكونی را در دستور كار قرار دادند اما به دلیل برخی محدودیت های قانونی ادامه بهره‌برداری و استفاده از این واحد مسكونی 75 متری، میسر نبود كه این مشكل خوشبختانه رفع شد.
علیرضا، زهرا، حسن ، حسین و فاطمه، پنج قلوهای زوج دماوندی بیست و چهارم آذر ماه 88 در بیمارستان مهدیه تهران به دنیا آمدند.
واحد مسكونی كه خانواده پنج قلوها در آن سكونت داشتند از سوی فرمانداری شهرستان دماوند در سال 88 در اختیار خانواده پنج قلوها قرار گرفت تا نگرانی و دغدغه اجاره نشینی نداشته باشند اما كارهای قانونی واگذاری كامل این واحد مسكونی به این خانواده تاكنون معطل و بی نتیجه مانده بود.
فرماندار شهرستان دماوند خاطرنشان كرد: موضوع رفع موانع قانونی تداوم سكونت این خانواده در این واحد مسكونی در دست پیگیری قرار گرفت كه با مساعدت مسكن و شهرسازی استان تهران، شهرداری دماوند و كمك و همراهی برخی خیرین وجه این واحد به طور كامل پرداخت شد و این واحد مسكونی قانونا به این خانواده تعلق گرفت.
تهرام/7246//6139