واگذاري هاي غيراصولي به بخش خصوصي خيانت به اقتصاد كشور است

اراك - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان مركزي و امام جمعه اراك گفت: برخي واگذاري ها به بخش خصوصي بدون در نظر گرفتن توانايي اين بخش، خيانت به اقتصاد كشور است.

به گزارش ايرنا، آيت الله «قربانعلي دري نجف آبادي» روز پنجشنبه در ديدار جامعه كارگري استان مركزي به مناسبت هفته كار و كارگر افزود: واگذاري صنايع بايد حكيمانه صورت گيرد تا كمترين آسيب به بخش اقتصادي وارد آيد.
وي اظهار داشت: براي استقرار صنايع استان مركزي تلاش ها و زحمات زيادي كشيده شده است بنابراين بايد با تدبير و اتخاذ تصميم هاي مناسب به حفظ و توسعه صنايع كمك كرد.
امام جمعه اراك گفت: صنايع، سرمايه ملي كشور به شمار مي روند و با خون دل فعالان اين عرصه به مرحله توليد و اشتغال رسيده اند و صيانت و نگهداري از آن ها بايد در اولويت قرار گيرد.
آيت الله دري نجف آبادي افزود: زنجيره شدن صنعت استان به پويايي منجر خواهد شد و براي پايدار و امنيت شغلي كارگران، بايد صنعت نوسازي تا كمترين هزينه و بيشترين بازدهي حاصل شود.
نماينده ولي فقيه در استان مركزي گفت: دولت در جمهوري اسلامي اختيار مالكيت براي مصالح و امنيت آحاد مردم را برعهده دارد و امانت كشور را در راستاي اهداف امت اسلامي مديريت مي كند.
آيت الله دري نجف آبادي افزود: رونق توليد ملي بايد مورد توجه همه صنايع و واحدهاي توليدي باشد تا در سايه رونق توسعه و بالندگي اقتصادي در جامعه ايجاد شود.
حضور منسجم كارگران در بهشت زهرا، غبار روبي مزار شهدا و تجديد ميثاق با آرمان هاي شهدا و انقلاب، برگزاري همايش پياده روي جامعه كارگري استان مركزي در منطقه كوي گردو، حضور در نماز عبادي، سياسي روز جمعه و سخنراني نماينده كارگران پيش از خطبه هاي نماز جمعه، زنگ كار و توليد در واحدهاي توليدي، برگزاري مسابقات طناب كشي، برگزاري همايش بزرگ ايمني كار و روز جهاني كارگر با محوريت خانه كارگر از برنامه هاي اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان مركزي در هفته كارگر امسال است.
پنجم تا يازدهم ارديبهشت ماه در تقويم جمهوري اسلامي ايران با عنوان هفته كارگر نامگذاري شده است.
استان مركزي با دارا بودن 12 شهرستان داراي بيش از يك ميليون و 400 هزار نفر جمعيت است.
6991/3075