تهران به هیچ كشوری اجازه نخواهد داد جایگزین ایران در بازار نفت شود

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ كشوری اجازه نخواهد داد جایگزین ایران در بازار نفت شود.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از سایت وزارت امور خارجه، سید عباس موسوی ضمن محكوم كردن مواضع عربستان و بحرین در حمایت از تحریم صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران، این مواضع را نشان از تبعیت كوركورانه این كشورها از آمریكا و نادانی آنان نسبت به عواقب این اقدام دانست.
سید عباس موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران به هیچ كشوری اجازه نخواهد داد جایگزین ایران در بازار نفت شود و مسئولیت هرگونه تبعات را متوجه آمریكا و كشورهای مزبور می داند. وی تاكید كرد: دولت و ملت ایران دشمنی بعضی كشورها را در این شرایط تاریخی هرگز فراموش نخواهد كرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به اعدام دسته جمعی ۳۷ نفر از اتباع سعودی، آن را یك اقدام از نوع جاهلیت پیش از اسلام توصیف و بر لزوم برخورد جامعه جهانی با این گونه اقدامات جنون آمیز تاكید كرد.
موسوی هشدار داد: عربستان سعودی در راستای سیاست فتنه انگیزی در منطقه و در سایه حمایت های دولت آمریكا دست به این اقدامات می زند و لازم است كشورهای منطقه نسبت به تبعات خطرناك این فتنه انگیزی ها هوشیار باشند.
* 7561 ** 1200