۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبر: 83291511
۰ نفر
یوسف نژاد: مجلس مصمم به تامین بودجه جبران خسارت سیل است

ساری-ایرنا- عضو هیات رئیسه مجلس دهم گفت: مجلس شورای اسلامی مصمم است تا با فرایند قانونی بودجه جبران خسارت های ناشی از سیل تامین شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اصغریوسف نژاد روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان ساری افزود: مجلس شورای اسلامی طرحی را در این زمینه در دست بررسی دارد و دولت نیز پیشنهاداتی را ارایه كرد كه تا بتوانیم بودجه مورد نیاز را تامین كنیم.
وی اضافه كرد: به هر حال مجلس شورای اسلامی با همكاری دولت بودجه لازم را ولو با جابجایی اعتبارات برای جبران خسارت های ناشی از سیل در مناطق سیلزده تامین می كند و نگرانی تامین بودجه ای وجود ندارد.
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس دهم بر تسریع جبران خسارت های ناشی از سیل تاكید كرد و اظهار داشت: دولت مصوبات خوبی برای كمك به سیلزدگان داشت و باید تمام وعده های دولت برای جبران این خسارت ها عملی شود.
یوسف نژاد افزود: انتظار می رود تا وعده هایی كه مسوولان اجرایی برای جبران خسارت های سیل در استان های سیلزده داده اندهر چه سریعتر عملی شود تا اعتماد بین مردم و مسوولان بیشتر شود.
وی خاطرنشان كرد: تاخیر در كمك های دولت به سیلزدگان باعث دلسردی مردم و سخت تر شدن شرایط زندگی برآنها خواهد شد و امیدواریم همانگونه كه دولت از ابتدا پای كار بود این روند را ادامه دهد.
*** آمادگی مدیریت بحران
این عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: اگرچه براساس گزارش هواشناسی دوره وقوع این سیل حدود 300 ساله و یا كمتر بیان شده است، ولی باید همچنان آمادگی مدیریت بحران برای پیشگیری از حوادث مشابه وجود داشته باشد.
یوسف نژاد افزود: در این حادثه نقاط ضعف و قوت دستگاههای اجرایی به خصوص مدیریت بحران آشكار شد و باید نقاط ضعف كه بیشتر تجهیزات و امكانات مورد نیاز برای كمك به سیلزدگان بود باید جبران شود.
وی اضافه كرد: با وقوع سیل كمبود امكانات و ماشین آلات به خصوص در دستگاههای اجرایی مرتبط آشكار شد و باید نسبت به تجهیز این امكانات در دستگاههای دولتی و بهره گیری از بخش خصوصی اقدام شود.
براثر وقوع سیل دراسفند 97 و فروردین 98 در مازندران حدود 15 هزار میلیارد ریال به تاسیسات زیربنایی، واحدهای مسكونی و مزارع كشاورزی خسارت وارد كرد و تاكنون دولت 2 هزار و 220 میلیارد ریال كمك بلاعوض و حدود 6 هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای جبران این خسارت ها به مازندران ابلاغ كرد.
6982/1899