ناخرسندی اسلام آباد ازعدم تحقق وعده سعودی ها در خصوص زندانیان پاكستان

اسلام آباد- ایرنا- با گذشت بیش از دو ماه از وعده ولیعهد سعودی به دولت پاكستان مبنی بر تصمیم برای آزادی 2107 زندانی این كشور در عربستان، این وعده نه تنها عملی نشده، بلكه موجب نگرانی سیاستمداران پاكستانی نیز شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های پاكستانی، محمد بن سلمان در جریان سفر دو روزه خود به پاكستان در اواخر بهمن ماه گذشته، به درخواست «عمران خان» مبنی بر ارائه تسهیلات به كارگران و زندانیان پاكستانی در عربستان، دستور آزادی دو هزار و 107 زندانی پاكستانی را صادر كرد.
این دستور در حالی صادر شده كه به رغم گسترش روابط سیاسی و اقتصادی ریاض و اسلام آباد در سال های اخیر، تاكنون تغییری در وضع اتباع و كارگران پاكستانی در این كشور ایجاد نشده است.
اكنون نمایندگان مجلس پاكستان نسبت به محقق نشدن وعده سعودی ها در این خصوص ابراز نگرانی كرده اند.
«ریاض حسین پیرزاده» از جناح مخالف دولت پاكستان در مجلس ملی گفت: بسیاری از زندانیان پاكستانی در عربستان به رغم پایان یافتن دوران حبس خود همچنان در بازداشتگاه بسر می برند و هیچ اقدامی برای آزادی آنان انجام نشده است.
خانم «جاویریا ظفر» نماینده پارلمان پاكستان در امور اتباع این كشور در خارج از كشور به اطلاع نمایندگان مجلس رساند كه هم اكنون سه هزار و 400 پاكستانی در عربستان زندانی هستند.
یك گروه اجتماعی پاكستان موسوم به «پروژه عدالت» اعلام كرد: به رغم وعده ولیعهد سعودی برای آزادی زندانیان پاكستانی، تاكنون فقط 200 زندانی آزاد شده و روند رهایی دیگر زندانیان به كُندی پیش می رود.
سناتور «فرحت الله بابر» از حزب مردم پاكستان نیز از عمران خان نخست وزیر این كشور خواست تا موضوع تأخیر در آزادی زندانیان این كشور را با ولیعهد سعودی مطرح كند.
شبس**آساق**274**1613