۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۳
کد خبر: 83291395
۰ نفر
تداوم كمك های مردمی به سیل زدگان

استانها - ایرنا - اگر چه سیلی از آب، خانه های برخی هموطنان را دچار آسیب كرد ولی سیل محبت و همدلی مرهمی بر این ویرانی ها و دردها بود و مردم نیكوكار با تمام ظرفیت های خود برای كاهش آلام مردم مناطق سیل زده پای كار هستند.

به گزارش ایرنا ، در پی وقوع سیل در كشور ، مردم نیكوكار و نوع دوست كشورمان به صورت خودجوش در عرصه كمك رسانی به سیل زدگان خوش درخشیدند و كمك های خود را تقدیم كردند تا مرهمی بر آلام آنها باشد.
سیل مهربانی و نوع دوستی كه در سراسر كشور برای كمك به سیل زدگان توسط مردم و مسئولان انجام شده و همچنان ادامه دارد، بسیاری از رنج های آسیب دیدگان كاهش یافته و امیدواریم با تداوم كمك های مردمی و دولت همه خسارت های سیل در كشور جبران شود و ساكنان مناطق سیل زده از طراوت و شادابی و مزیت هایی كه ترسالی درمناطق مختلف ایران زمین بوجود آورده بهره مند شوند.

كمك های ارسال شده برای بازساری مناطق سیل زده تجمیع می شوند
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور در این خصوص گفت: كمك های مردمی و بنگاه های بزرگ اقتصادی برای بازسازی مناطق سیل زده تجمیع می شوند.
محمد امید در حاشیه بازدید از روستاهای سیل زده حاشیه رودخانه دز در شهرستان شوش اظهار داشت: در سیل اخیر برخی فضاهای عمومی مانند مدارس و مراكز بهداشت تخریب شده اند كه قرار است توسط وزارتخانه های متبوع نوسازی شوند.
وی ادامه داد: دولت در صدد شناسایی نقاط آسیب دیده برای پرداخت خسارت و بازسازی مناطق است و در استان خوزستان نیز تنها بخش های كوچكی از برآورد خسارت ها باقی مانده است.
امید یادآور شد: در حال حاضر كار پرداخت خسارت و بازسازی نقاط سیل زده در كشور آغاز شده است.

آستان قدس رضوی مشاركت های مردمی برای كمك به هموطنان را جذب می كند
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان كرمان در این ارتباط گفت: با توجه به وقوع سیلاب در برخی مناطق كشور و آسیب های وارد شده،آستان قدس رضوی مشاركت های مردمی برای كمك به هموطنان را جذب می كند
سید حسین صابری افزود: بنا به تاكید تولیت آستان قدس و با پیگیری های صورت گرفته توسط ایشان خدمات بسیار خوبی از سوی آستان قدس رضوی به مردم این مناطق صورت گرفته است .
وی ادامه داد: سعی شده با هدف ایجاد تمركز، هماهنگی و دقت هرچه بیشتر در جمع آوری و هزینه مشاركت های جذب شده، جمع آوری هدایا صرفا بطور الكترونیكی و واریز به حساب نذورات آستان قدس رضوی صورت بگیرد.
صابری بیان كرد: كد دستوری #8* در تلفن همراه و سامانه اینترنتی نذر به نشانی http//nazr.aqr.ir و نرم افزار تلفن همراه رضوان آماده دریافت كمك های نقدی است.
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان كرمان اظهار داشت: همچنین شماره حساب 4872727280 و شماره كارت 6104337788888889 و 6104337525433205 بنام آستان قدس رضوی نزد بانك ملت نیز برای دریافت مشاركت های مردمی در نظر گرفته شده است.

كمك های غله كرمان به مناطق سیل زده خوزستان ارسال شد
محموله یك میلیارد ریالی كمك های امدادی اداره كل غله و خدمات بازرگانی استان كرمان روز چهارشنبه هفته جاری به مناطق سیل زده حمیدیه خوزستان ارسال شد.
مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان كرمان در این خصوص گفت: این محموله شامل 45 دستگاه پنكه، 89 تخته پتو، 20 تخته پشه بند، لباس زیر زنانه و مردانه و بیش از هشت تن نان خشك و بربری است كه با همكاری كارخانه ها و اتحادیه های زیر مجموعه این اداره كل و برخی شهرستان ها ازجمله كرمان، سیرجان، رفسنجان، زرند، بافت و بم جمع آوری شده است.
مجید نژاد بیگلری با اشاره به وظیفه و رسالت شركت غله برای كمك های بشر دوستانه افزود: این كمك های ارسالی استان كرمان با ارزشی بالغ بر یك میلیارد ریال به مناطق سیل زده حمیدیه خوزستان اعزام شده است.
وی عنوان كرد: 70 فعال حوزه نان طی یك هفته گذشته به صورت مداوم نان مورد نیاز مناطق سیل زده را پخت می كنند و آرد مورد نیاز نانوایی های مستقر در حمیدیه توسط شركت غله كرمان تامین و به این مناطق ارسال می شود.
مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان كرمان با بیان اینكه نهایت همكاری با استان های سیل زده از جمله خوزستان و لرستان انجام شده گفت: اداره كل غله استان كرمان آرد مورد نیاز مناطق سیل زده جهر شهداد از توابع كرمان را تامین كرده است.
وی ادامه داد: با هماهنگی نماینده خوزستان نیازها را احصا كردیم و كمك های مفید با تاثیرگذاری مثبت را برای رفع نیازهای سیل زدگان تامین كردیم.
همچنین طی 15 روز گذشته در مجموع 446 تن كالا به ارزش 12 میلیارد تومان از استان كرمان به مناطق سیل زده خوزستان ارسال شده بود.
استان كرمان از سوی وزارت كشور به عنوان معین منطقه سیل زده شهرستان حمیدیه خوزستان انتخاب شده است.

یزدی ها افزون بر سه میلیارد ریال به سیل زدگان كمك كردند
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر یزد نیز در این خصوص گفت: از ابتدای فرودین 1398 تاكنون با وقوع سیل در برخی مناطق كشور مردم نوعدوست استان سه میلیارد ریال در قالب كمك های نقدی و غیرنقدی به سیل زدگان اهدا كردند كه در قالب11محموله ارسال شد.
اعظم شهرستانی افزود: این كمك ها شامل زیر انداز ، پتو ، وسایل بهداشتی ،برنج، روغن ، شوینده ها و لوازم خانگی است.
وی با بیان اینكه برخی كارخانه ها اقدام به اهدای تعداد زیادی كالای نو كرده اند، اظهار داشت: كمك‌هایی كه چند روز اخیر جمع آوری شد، نشان از نیت خیر و نوع دوستی مردم دارد.
به گفته وی شهروندان می توانند كمك های خود را از طریق شماره حساب 99999 نزد بانك ملی و رفاه و یا از طریق * 780 * 112 # اهدا كنند.

بازارچه خیریه با هدف كمك به سیل زدگان در یزد دایر شد
سومین بازارچه خیریه فصلی با عنوان « چشمان منتظر» و با هدف كمك به سیل زدگان برخی استان های كشور سه شنبه شب گذشته با حضور جمعی از مسوولان یزد در گذر فرهنگ و هنر این شهر گشایش یافت.
در این بازارچه ، غرفه های مختلف صنایع دستی ، مواد غذایی و سرگرمی در معرض دید عموم قرار گرفته است.
همچنین اجرای برنامه های متنوع آیینی از استان های مختلف چون موسیقی محلی و نمایش های خیابانی منتخب جشنواره های كشوری از دیگر برنامه های بازارچه است.
بازارچه مورد اشاره تا پنجم اردیبهشت برای بازدید عموم دایر و عواید حاصل از آن به سیل زدگان اهدا می شود.
مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد، درهم آمیختگی ذوق هنرمندان با حس نوع دوستی و عشق را موجب توسعه حس همكاری و تعامل در خدمت به مردم دانست و گفت: باید فرصت هایی فراهم شود تا مرهمی بر آلام مصیبت زدگان باشیم.
مجید جوادیان زاده افزود: امیدواریم همچون یك سال گذشته كه از افتتاح این مكان به عنوان گذر فرهنگ و هنر می گذرد، شاهد تداوم حضور و فعالیت موثر هنرمندان باشیم و در این راه نهایت تلاش و همكاری را خواهیم داشت.

54 میلیارد ریال كمك نقدی به سیلزدگان خراسان رضوی جمع آوری شد
مسئول روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی هم گفت كه تاكنون در 199 پایگاه هلال احمر استان 54 میلیارد ریال كمكهای نقدی و غیرنقدی از سوی مردم برای سیلزدگان كشور جمع آوری شده است.
مجتبی محمودی پیرامون اجرای تئاتر 'باغ خونی' به نفع سیلزدگان كه در موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی برگزار شد، افزود: از این میزان 14 میلیارد ریال به صورت نقدی و 40 میلیارد ریال به صورت كالایی است.
وی بیان كرد: تاكنون به حساب هلال احمر در كل كشور نیز هزار و 500 میلیارد ریال وجه نقد برای كمك به سیلزدگان از سوی مردم واریز شده است.

نمایش باغ خونی به نفع سیلزدگان در مشهد اجرا می شود
مدیر عامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی گفت: قرار است، نمایش 'باغ خونی' به سفارش این موسسه برای دومین مرتبه در طول ماه مبارك رمضان امسال در سالن جدید موزه زنده زیارت مشهد اجرا و عواید حاصل از فروش این اجرا را به سیلزدگان اختصاص دهد.
محمد علی چمی گوی افزود: این نمایش در دی ماه سال گذشته طی 10 شب در سالن اصلی تئاتر شهر اجرا داشت كه در این مدت پنج هزار و 700 نفر این تئاتر را تماشا كردند و از این تعداد 40 درصد برای اولین بار تماشاگر نمایش صحنه ای بودند.
وی اظهار داشت: همزمان با اجرای نمایش 'باغ خونی' سالن جدید موزه زنده زیارت به ظرفیت 150 نفر نیز به صورت رسمی افتتاح می شود.
مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی گفت: اجرای نمایش 'باغ خونی' با حمایت انجمن هنرهای نمایشی كشور و هلال احمر خراسان رضوی انجام می گیرد تا عواید حاصل از آن طی 25 روز اجرا به نفع سیلزدگان از طریق جمعیت هلال احمر به مناطق سیلزده ارسال شود.

یكصد هزار قرص نان از استان مركزی به مناطق سیل زده ارسال شد
معاون بازرگانی شركت غله و خدمات بازرگانی استان مركزی گفت: یكصد هزار قرص نان از این استان به مناطق سیل زده استان های لرستان و خوزستان ارسال شد.
غلامرضا ملكی افزود: با توجه به ورود سیلاب به برخی مناطق استان های لرستان و خوزستان و ایجاد خسارت در واحدهای نانوایی این استان ها، بخشی از نان در مورد نیاز مردم تهیه و با 2 محموله به این مناطق ارسال شد.
وی ادامه داد: این محموله ها علاوه بر تامین آرد مورد نیاز تهیه نان توسط جمعیت هلال احمر، سپاه روح الله استان مركزی و مردم استان برای ارسال به مناطق سیل زده استان های لرستان و خوزستان بوده است.
معاون بازرگانی شركت غله و خدمات بازرگانی استان مركزی خاطر نشان كرد: 500 كیسه آرد نیز در راستای تامین آرد مورد نیاز واحدهای نانوایی استان های لرستان و خوزستان به این استان ها ارسال شده است.
ملكی گفت: شركت غله و خدمات بازرگانی استان مركزی تا پایان رفع مشكلات در مناطق سیل زده استان های لرستان و خوزستان در كنار مردم است.
1484