۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۴
کد خبر: 83291384
۰ نفر
برق 70 روستای سیل زده خوزستان همچنان قطع است

اهواز - ایرنا - مدیر عامل شركت توزیع نیروی برق اهواز گفت:70 روستای خوزستان به دلیل وقوع سیلاب همچنان بی برق هستند درواقع برق این روستاها برای حفظ جان مردم قطع شده تا پس از كاهش میزان آب، مجدداً برقدار شوند.

حسن كریمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به خسارت های زیاد به صنعت برق خوزستان در اثر سیل اخیر اظهار داشت: در صورت وزش باد، بدون شك میزان خسارت و سقوط شبكه ها به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت.
وی ادامه داد: بیش از پنج هزار كیلومتر شبكه فشار ضعیف و متوسط در معرض سیلاب بوده و بسیاری از پایه ها نیز به زیر آب رفته اند.
كریمی گفت: عملیات توانمندسازی در شركت توزیع برق اهواز، با توجه به وسعت آن، برای اولین بار در كشور انجام می شود و می توان آن را ایده نو و جدیدی دانست.
وی ادامه داد: از مهم ترین اولویت های شركت توزیع برق اهواز عدم قطع برق مشتركان بود زیرا اگر در این شرایط بحرانی تنها 10 ساعت شبكه برق اهواز دچار مشكل و قطعی می شد فاجعه ای انسانی در این شهر رخ می داد.
كریمی گفت: نیروهای عملیاتی و مدیران شركت، در جهت پایداری شبكه در شرایطی كه تنها سر آنها از آب بیرون بوده تلاش ها و جانفشانی كرده اند.
یش از این نیز مدیرعامل شركت برق منطقه ای خوزستان گفته بود: سیل اخیر خوزستان تاكنون سه هزار و 360 میلیارد ریال به تاسیسات و زیرساخت های این شركت خسارت وارد كرده است.
حسن كریمی مدیرعامل شركت توزیع برق اهواز از 26 اسفندماه سال گذشته تاكنون با حفظ سمت، سرپرست شركت توزیع برق خوزستان نیز است.
سیلاب مهیب ناشی از طغیان رودخانه های كرخه ، دز و كارون 400 هزار نفر را در استان خوزستان درگیر كرده است.
حدود 300روستای خوزستان درگیر سیلاب اخیر بودند كه از این تعداد 145روستا ، سیلاب وارد آنان شده بود و در مجموع ساكنان 60هزار واحد مسكونی روستایی خوزستان به نوعی با سیلاب دست و پنجه نرم كردند.
9887/6068