۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۳۱
کد خبر: 83291356
۰ نفر
4574 سیلزده در خراسان رضوی امدادرسانی شده اند

مشهد- ایرنا- رئیس مركز كنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت: به چهار هزار و 574 سیلزده در این استان طی روزهای 24 فروردین گذشته تا سوم اردیبهشت ماه جاری توسط نیروهای جمعیت هلال احمر امدادرسانی شده اند.

حسن گودرزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد دو هزار و 207 نفر اسكان اضطراری شدند كه هزار و 672 نفر در چادرهای هلال احمر و بقیه در مساجد و حسینه ها اسكان یافتند.
وی با اشاره به تخلیه آب 345 منزل آب گرفته و متاثر از سیلاب توسط نیروهای هلال احمر اضافه كرد: عمده امدادرسانی به حادثه دیدگان سیلاب در قالب كمكهای امدادی و نجات از سیلاب بوده است.
رئیس مركز كنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت: در این مدت 460 دستگاه چادر، 504 تخته موكت، هزار و 279 تخته پتو، 182 بسته غذایی 24 ساعته و 835بسته غذایی 72 ساعته در بین حادثه دیدگان توزیع شد.
بارندگیهای شدید فروردین ماه در خراسان رضوی موجب جاری شدن سیل در بسیاری از شهرستانهای خراسان رضوی از جمله كلات، درگز و سرخس واقع در شمال، بردسكن در مركز و بجستان در جنوب خراسان رضوی شد و خساراتی به این مناطق وارد كرد.
شدیدترین این خسارتها در شهرستانهای كلات و بردسكن رخ داد.
در پی این بارندگیها هفت سد خراسان رضوی سرریز شد و چهار سد دیگر در آستانه سرریز شدن قرار گرفت. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی به خاطر حجم بارشهای شدید سیلابی شدند. با این وجود به خاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاكنون سیل در این خطه تلفات جانی نداشته است.
1922/7496