۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۸
کد خبر: 83291351
۰ نفر
برآورد اولیه خسارت سیل در خراسان رضوی 13 هزار میلیارد ریال است

مشهد- ایرنا- معاون اداره كل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: وقوع سیل از ابتدای امسال تاكنون حدود 13 هزار میلیارد ریال خسارت به بخشهای مختلف در این استان وارد كرده است.

سید مسعود یاوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان دقیق خسارت ناشی از سیل در خراسان رضوی هنوز در دست بررسی قرار دارد لذا جمع بندی نهایی آن ظرف روزهای آینده اعلام می شود.
وی گفت: میزان خسارت ناشی از سیل در خراسان رضوی تا پنجم فروردین ماه گذشته دو هزار و 40 میلیارد ریال برآورد شده است.
معاون اداره كل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی افزود: خسارات از پنجم فروردین ماه تاكنون نیز حدود 11 هزار میلیارد ریال برآورد شده است كه البته رقم جمع بندی و نهایی نیست.
وی گفت: برآورد و جمع بندی خسارات وارده از سیل در خراسان رضوی در حال جمع بندی است.
پیش از این مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی بیشترین خسارات ناشی از سیل را در این استان به ترتیب مربوط به شهرستانهای كلات، بردسكن و سرخس ذكر و بیان كرده بود: هزار و 150 نفر شهروند آسیب دیده از سیلاب در شهرستانهای سرخس، بردسكن، كلات، بجستان، نیشابور و كاشمر اسكان یافتند كه بسیاری از این اسكانها بخاطر احتیاط از وقوع حوادث بعدی صورت گرفت.
حجتعلی شایانفر
فعالیت متوالی چند سامانه جوی قوی بارشزا طی فروردین ماه گذشته در خراسان رضوی باعث بروز سیلاب در شهرستانهای مختلف این استان شد اما پیش بینیها بهنگام و اقدامات پیشگیرانه مسئولان موجب مدیریت بحران ناشی از این پدیده طبیعی، كاهش خسارات مالی و نیز جلوگیری از تلفات انسانی شد.
در پی هشدارهای هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی قوی به خراسان رضوی تمامی مسئولان دستگاههای اجرایی شهرستانهای این استان با بسیج امكانات و بهره گیری از ظرفیتهای موجود، خود را برای مقابله با سیل آماده كردند. بر این اساس با وجود بارش سنگین كه در برخی نقاط خراسان رضوی ظرف فقط چند ساعت به 88 میلیمتر رسید در مجموع اقدامهای صورت گرفته در این استان حجم خسارتها را در مقایسه با دیگر مناطق كشور به شدت كاهش داد.
7496/1858