كارگران براي اعتلاي نظام اقتصادي كشور همواره در تلاش هستند

ساري – ايرنا – استاندار مازندران از كارگران به عنوان افراد كوشا در همه عرصه ها نام برد و گفت: آنان لحظه اي براي اعتلاي نظام اقتصادي و تقويت غرور ملي و سربلندي كشور از پاي ننشسته اند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومي استانداري مازندران، احمد حسين زادگان در پيامش به مناسبت هفته كارگر افزود: كارگران متعهد و زحمتكش، طبقه اي پرتلاش و عزتمندند كه در جريان شكل گيري نهضت امام خميني (ره)، همبستگي سترگ ملت ايران و روند پيروزي انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس، نقش و رسالت خود را به شايستگي ايفا كردند و امروز؛ شهداي والامقام جامعه كارگري ايران اسلامي، نشانگر جايگاه رفيع اين طبقه شريف در عرصه توليد و صحنه هاي خطير صيانت از آرمان هاي انقلاب اسلامي است.
وي ادامه داد: كارگران پرتلاش ايران اسلامي در تداوم راه و حركت انقلابي و جهادي خود همراه با نخبگان، متخصصان و دانشمندان با روحيه سازندگي و شور و اميد و حضور در خطوط توليد در حوزه هاي مختلف، در تحقق خودكفايي كشور در بخش هاي گوناگون نقش والايي ايفا كردند .
نماينده عالي دولت در مازندران اضافه كرد: امروز نيز اين قشر به عنوان پايه هاي اساسي توليد، در تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي و رونق توليد در راستاي شكوفايي اقتصادي نقشي بي بديل دارند و از آنجا كه تحول در امور مختلف با تحول در فرهنك كار و تلاش محقق مي شود، لازم است تا زمينه هاي مشاركت بيشتر و بهتر مردم بويژه جامعه كارگري در امر سازندگي كشور و اعتلاي اقتصادي فراهم شود.
حسين زادگان در ادامه پيامش با تبريك هفته كار و كارگر اظهار داشت: اميدوارم با اجراي برنامه ها و طرح هاي مختلف دولت تدبير و اميد در راستاي اهداف بلند نظام مقدس جمهوري اسلامي و توسعه اشتغال و كارآفريني و توليد در سال 98 كه از سوي رهبر فرزانه انقلاب به رونق توليد نامگذاري شده است، بتوانيم گام هاي بلندي براي شكوفايي اقتصادي برداريم.
در ماده 63 قانون كار روز جهاني كارگر كه اول ماه مه ميلادي و برابر با 11 ارديبهشت است به عنوان روز كارگر اعلام شده كه از پنجم تا يازدهم ارديبهشت به عنوان هفته كار و كارگر هر ساله در اين ايام براي گراميداشت نقش و جايگاه كارگران برنامه هايي در استان مازندران برگزار مي شود .
2096/1899