رئیس فدراسیون هندبال: هدف ماحضور درجمع چهار كشور برتر آسیاست

رشت - ایرنا - رئیس فدراسیون هندبال گفت: مهمترین هدف ما حضور بین چهار تیم برتر هندبال در قاره آسیاست.

علیرضا پاكدل در جریان سفر به گیلان و شركت در انتخابات ریاست هیات هندبال استان در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مراحل تدوین طرحی هستیم كه طی چهار سال آینده بتوانیم در بخش مردان جزو چهار تیم برتر هندبال آسیا قرار بگیریم و در بخش بانوان نیز بتوانیم جزو شش تیم برتر آسیا شویم.
وی افزود: همچنین یكی دیگر از اهداف مهم فدراسیون هندبال ، برنامه ریزی مناسب و مدون در رده های سنی پایه است و باید در طرح استعدادیابی ، كار بیشتری انجام دهیم كه این امر مستلزم مشاركت همه استان ها خواهد بود چون طرح استعدادیابی بسیار مهم است.
وی ادامه داد: همچنین در صدد برگزاری تورنمنت بین المللی با نام انزلی كاپ در منطقه آزاد انزلی هستیم كه در صورت موافقت با مسئولان این منطقه ، این مسابقات را خردادماه سال جاری برگزار خواهیم كرد.
رئیس فدراسیون هندبال بیان كرد: در صورت برگزاری رقابت های بین المللی هندبال انزلی كاپ، این رویداد در سایت فدراسیون كشور و همچنین سایت فدراسیون جهانی هندبال ثبت خواهد شد تا هر سال شاهد برپایی این مسابقات با حضور تیم های آسیایی و اروپایی باشیم.
وی به وضعیت هندبال گیلان نیز اشاره و خاطرنشان كرد: در ارزشیابی سال 97 فدراسیون هندبال ، گیلان یكی از استان های انتهایی بود كه دلیل عمده آن ، نداشتن رئیس هیات بوده ولی مدتیست كه فعالیت هندبال در این استان كمرنگ شده است.
وی اضافه كرد: البته با توجه به انتخاب رئیس هیات هندبال گیلان ، امیدواریم شاهد رشد سریع این رشته باشیم و در یك مدت زمان مشخص ، گیلان بتواند به جایگاهی كه زیبنده آن است در رشته هندبال در كشور دست یابد چون این توان و پتانسیل در این استان وجود دارد.
پاكدل كه به تازگی به عنوان رئیس فدراسیون هندبال انتخاب شده ، در ادامه گفت: شركت در انتخابات ریاست هیات هندبال گیلان، اولین حضورم در مجمع انتخاباتی است و خوشحالم كه توانستم در این مجمع شركت كنم كه این انتخابات نیز بسیار خوب و در كمال آرامش انجام شد.
انتخابات ریاست هیات هندبال استان عصر دیروز (چهارشنبه) در سالن اجتماعات اداره كل ورزش و جوانان گیلان در رشت برگزار شد كه در نهایت، مصطفی فروزش با كسب 12 رای از 16 آرای ماخوذه ، به عنوان رئیس جدید هیات هندبال گیلان انتخاب شد.
7285 /6030