روز جهانی دختران و ICT در پردیس سینمایی باغ كتاب برگزار شد

تهران- ایرنا- ایران مانند تمام كشورهای دیگر كه عضو اتحادیه جهانی مخابرات هستند برای چندمین سال متوالی، صبح امروز (پنجشنبه - پنجم اردیبهشت مراسم روز جهانی دختران و ICT را با حضور امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات و مدیران كسب و كارهای موفق در پردیس سینمایی باغ كتاب برگزار كرد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، سازمان فناوری اطلاعات با مشاركت افراد فعال در زمینه فناوری اطلاعات، كارآفرینان موفق، آموزش و پرورش و سازمان نظام صنفی این سری رویدادها را با هدف چشم‌اندازسازی كارآفرینی برای دختران دبیرستانی برگزار كرد.
دانش‌آموزان 15 مدرسه در این برنامه‌ها مشاركت داشتند، این دانش آموزان طی دوره‌هایی3 روزه بر اساس ایده‌های خلاقانه خود، گروه‌هایی را شكل دادند و با مربیانی كه برای آنها در نظر گرفته شده بود مهارت آموزی را آغاز كردند.
این مربیان كه همگی جزو مدیران كسب و كارهای موفق و شناخته شده هستند، در راستای مسئولیت اجتماعی خود در این برنامه مشاركت كردند.
این مربیان صبح امروز پنجشنبه ( 5 اردیبهشت ) در باغ كتاب، دانش آموزان برگزیده این رویدادها به ارائه كارهای خود می پردازند.
توانمندسازی دختران و زنان، از جمله اهداف برگزاری چنین رویدادهایی است، آشنایی آن ها با ابزارهای نوین عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند امكان مشاركت بیشتر زنان را مهیا كند.
البته ماجرای مهارت آموزی این دختران صرفا به رویداد گذشته محدود نمی شود و حتی امروز نیز برای آن ها در سالن اصلی پنل‌هایی تخصصی در خصوص بررسی وضعیت دختران در فاوا و فضای مجازی برگزار می‌شود.
در كنار برنامه اصلی هفت كارگاه مختلف برای دختران مقطع ابتدایی تا دبیرستان كه در این رویدادها شركت كرده اند، برگزار خواهد شد.
همایش روز دختران در آی سی تی در باغ كتاب تهران در حال برگزاری است.
علمی *9207* 1200