شناورها براي رفت و آمد در خليج فارس احتياط كنند

بندرعباس- ايرنا- كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي هرمزگان گفت: وزش باد به نسبت شديد در جزيره هاي خليج فارس از جمله كيش امروز پنجشنبه نيز سبب اختلال در رفت و آمدهاي دريايي خواهد شد كه توصيه ي شود شناورها احتياط كنند.

مرضيه سي سي پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در مسير تردد به قشم و هرمز نيز هرچند از ميزان سرعت وزش باد در مقايسه با روزهاي گذشته كاسته شده اما توصيه مي شود با توجه به افزايش باد در ساعت بعد از ظهر تمهيدات لازم صورت گيرد.
وي بيان داشت: فردا جمعه از ميزان سرعت باد و تلاطم دريا در تنگه هرمز و تا حدي خليج فارس كاسته مي شود.
كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي هرمزگان يادآورشد: باتوجه به مواج ماندن خليج فارس تا روز جمعه توصيه مي شود تا فردا (جمعه) تمهيدات لازم براي رفت و آمد به جزيره هاي خليج فارس همچون كيش برقرار باشد.
سي سي پور اضافه كرد: امروز پنجشنبه در بيشتر نقاط استان هرمزگان از جمله مناطق ساحلي شاهد افزايش دما خواهيم بود كه در روزهاي آغازين هفته آينده اين افزايش دما محسوس تر خواهد شد.
هواشناسي هرمزگان در اطلاعيه شماره پنج اعلام كرده بود كه از روز يكشنبه تا روز جمعه هفته جاري به تناوب با گذر امواج ناپايدار تراز مياني جو در برخي نقاط استان ناپايداري جوي و دريايي پيش بيني شده است كه قابل ملاحظه ترين پديده، وزش باد به نسبت شديد در مناطق دريايي و مواج شدن دريا خواهد بود.
7195/6048