۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۲
کد خبر: 83291268
۰ نفر
بانك ها 90 درصد از سرمایه بخش تولید را تامین می كنند

گچساران - ایرنا- نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: 90 درصد از سرمایه مورد نیاز واحدهای تولیدی كشور از طریق بانك ها تامین می شود كه این امر نقیصه بزرگی برای اقتصاد ایران است.

به گزارش ایرنا، هادی قوامی چهارشنبه شب در نشست مجلس، دولت و بخش خصوصی كهگیلویه و بویراحمد در گچساران با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان رونق تولید اظهار داشت: نظام سرمایه گذاری و كارآفرینی كشور نیازمند حمایت جدی مسئولان است.
نایب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فشارهای مالیاتی به كارآفرینان تصریح كرد: نظام مالیاتی كشور درباره كارآفرینان با هدف رونق تولید باید بازنگری شود.
قوامی با بیان اینكه با تصویب تبصره 16 مجلس شورای اسلامی 750 هزار پرونده بانكی در سالهای 1395 و 96 مختومه شد افزود: با مختومه شدن این تعداد پرونده 25 هزار میلیارد ریال پول وارد چرخه بانك ها شد كه این كار باید ادامه پیدا كند.
قوامی اضافه كرد: سیلاب های امسال 500 هزار میلیارد ریالی به كشور خسارت وارد كرده است كه برنامه های خوبی برای جبران خسارتها پیش بینی شده است.
استاندار كهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به سفر اعضای كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به مناطق مختلف كشور و به ویژه این استان گفت: مشاهده عینی ظرفیت ها و عقب ماندگی های استان ها حداقل دستاورد این سفرهاست كه جای قدردانی از اتاق بازرگانی به عنوان برنامه ریز و اعضای این كمیسیون مهم دارد.
علی محمد احمدی اضافه كرد: انجام چنین سفرهایی برای تصمیم گیری درباره تخصیص بودجه، اصلاح قوانین ناكارآمد و وضع قوانین جدید ضرورتی جهت توسعه اقتصادی است.
وی گردشگری، گیاهان دارویی، خاك حاصلخیز، آب فراوان و نفت و گاز را از ظرفیت های خدادادی كهگیلویه و بویراحمد دانست.
استاندار كهگیلویه و بویراحمد تبدیل بازار قدیمی مركز شهر دوگنبدان را به یك مركز توریستی و زیبا كه مایه رفاه و آسایش مردم است، اجرای طرح های بازآفرینی شهری نظیر فرهنگسرا، پیاده رو سازی، بازگشایی معابر در مناطق بافت فرسوده و احداث خانه های ایمن و زیبا در فقیرترین نقاط شهر، آبرسانی به چند هزار هكتار زمین های كشاورزی و احداث جاده های چهارخطه را بخشی از خدمات دولت تدبیر و امید به همت نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی در گچساران عنوان كرد.
در این نشست فعالان اقتصادی استان كهگیلویه و بویراحمد مهمترین چالش های رونق تولید در این استان را بیان كردند.
رئیس كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به تهاتر 440 میلیارد ریال سرمایه كارآفرینان استان كهگیلویه و بویراحمد گفت: حمایت از فعالان اقتصادی همواره از دغدغه ای مسئولان است.
غلامرضا تاجگردون اضافه كرد: در سال های اخیر ساعت ها بحث كارشناسی برای حمایت از تولید و كارآفرینان در كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی صورت گرفته و به حداقل رساندن مشكلات كارآفرینان در زمینه هایی چون سودهای مركب، مشكلات بیمه ای تا نظام مالیاتی از اولویت های این كمیسیون است.
اعضای كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی صبح روز چهارشنبه وارد شهر دوگنبدان شدند.
بازدید از طرح های بازآفرینی شهری دوگنبدان، بازدید از واحدهای تولیدی مشكل دار مستقر در شهرك های صنعتی، حضور در تاسیسات نفتی منطقه دشت گز از مهمترین برنامه های این نمایندگان در گچساران بود.
شهرستان نفتخیز و 124 هزار نفری گچساران در جنوب كهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
8143/6110