براي امنيت دريايي سواحل مكران با تمام توان تلاش خواهيم كرد

چابهار- ايرنا- جانشين درياباني مرزباني ناجا گفت: براي تامين امنيت دريايي محدوده سواحل مكران با تمام توان تلاش خواهيم كرد تا بتوانيم با تقويت امنيت دريايي به اقتصاد پايدار دريا محور در سيستان و بلوچستان كمك كنيم.

به گزارش ايرنا سرهنگ عبدالله حسني كارگر چهارشنبه شب در نشست با مدير كل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان در چابهار اظهار داشت: تأمين و تقويت هر بيشتر امنيت دريا ضامن توسعه اقتصادي چابهار است.
جانشين درياباني مرزباني ناجا گفت: نخستين و مهمترين اولويت درياباني بر پايه حفظ و برقراري امنيت است و فرماندهي درياباني با نگاه ساختاري بر حفظ و تأمين امنيت بنادر و اسكله ها همكاري خواهد داشت.
وي ادامه داد: براي حفظ و برقراري امنيت دريايي تلاش خواهد شد تا فعاليت هاي توسعه اي در جهت امور تجارت دريايي سازمان بنادر و دريانوردي با فراغ خاطر در حوزه دريا تداوم يابد.
سرهنگ حسني كارگر اظهار داشت: پيش بيني هاي لازم قبل از وقوع حادثه و در شرايطي كه با شناورهاي تندرو و كوچك و با سرعت هاي بالاي 80 نات روبرو هستيم نمايش اقتدار و تامين امنيت در حوزه دريايي اهميت ويژه اي دارد.
مدير كل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان نيز گفت: براي پيشگيري از خطرات احتمالي، كاهش ريسك و نمايش واكنش در دريا با هم افزايي و مشاركت و همكاري اقدامات مثبتي بين دستگاه ها از جمله مجموعه درياباني چابهار، شيلات و منطقه آزاد تجاري صنعتي چابهار و همكاري خوب مقامات استاني و شهري در راستاي تأمين امنيت انجام شده است.
بهروز آقايي افزود: پهنه گستره دريايي سواحل مكران و به تناسب آن افزايش ميزان ريسك، نيازمند كنترل و تقويت امنيت مرزهاي دريايي است كه از سوي گارد و يگان حفاظت بنادر تدابير امنيتي و ديده باني انديشيده شده است.
وي با اشاره به حضور سفرا و نمايندگان كشورهاي خارجي و برگزاري موفق همايش هفتم اسفند ماه سال گذشته (1397) در بندر چابهار افزود: افزايش سهم تجارت دريايي و سهم تجارت منطقه آزاد تجاري صنعتي نشان دهنده امنيت دريايي چابهار است كه مي بايست براي حفظ و گسترش آن تلاش كرد.
مديركل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان با اشاره به افزايش عمليات تخليه و بارگيري در بندر چابهار گفت: رشد 83 درصدي بندر چابهار در تخليه سوخت و فرآورده هاي نفتي در سال 97 نسبت به مدت مشابه سال گذشته و سوخت انتقال يافته از بندر براي كاهش و حذف هرگونه ريسك احتمالي در تقويت امنيت حوزه دريايي و خشكي از اهميت ويژه برخوردار است.
3043*3213 /1484