۵ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۹
کد خبر: 83291247
۰ نفر
نماينده مجلس: جامعه جهاني در مقابل ظلم آمريكا سكوت كرده است

همدان- ايرنا- نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اعمال تحريم هاي آمريكا عليه ايران گفت: جامعه جهاني كه همواره دَم از دفاع از حقوق بشر مي زند، هنوز در مقابل اين ظلم آشكار آمريكا عليه ملت ايران سكوت كرده و هيچ حقوقداني در دفاع از اين ملت سخن نمي گويد.

به گزارش ايرنا محمد كاظمي شامگاه پنجشنبه در جمع دهياران بخش مركزي ملاير اظهار داشت: آمريكا حتي به حكم صادر شده از دادگاه لاهه مبني بر برقرار نكردن تحريم ها عليه ايران نيز توجهي نمي كند و حقوقدانان نيز در اين باره اعتراضي نكرده اند.
وي خاطرنشان كرد: اگر جامعه جهاني هوشيار و بيدار بود و حقوقدانان دنيا كه دَم از حقوق بشر مي زنند، وجداني بيدار داشتند، بايد يك فضايي عليه آمريكا و اقدامات نابخردانه ترامپ ايجاد مي كردند و شايد اين امر موجب مي شد ما امروز در اين حد در تنگنا نباشيم.
نائب رييس كميسيون حقوقي و قضايي مجلس دهم بيان كرد: در دنياي وانفساي كنوني، ما هستيم و اعتقادات، باورها، صبر و مقاومت ملتي كه تمامي مسيرها همراه مسئولان در طول 40 سال از عمر انقلاب اسلامي بوده اند و براي پايداري اين نظام تلاش كرده اند.
كاظمي با اشاره به شرايط سخت كنوني و قرار گرفتن مردم در تنگناهاي اقتصادي و معيشتي گفت: تمامي راه ها براي مذاكره با فردي كه به هيچ قانون و مقررات و حتي اصول سازمان ملل پاي بند نيست، بسته شده و مذاكره با آمريكا به طور قطع هيچ نتيجه اي ندارد.
وي تاكيد كرد: ما به اروپا نيز نمي توانيم چشم اميد ببنديم، چراكه به قول مساعدي كه براي برقراري روابط مالي با ايران را دادند، هنوز عمل نكرده اند و حتي دوستان ما همچون چين و روسيه به همراهي خود با ايران قبل از خروج آمريكا از برجام پايبند نبودند.
كاظمي ادامه داد: در چنين شرايطي و در مقطع حساس كنوني بايد روي پاي خود بايستيم و براي برداشتن بار سنگين مشكلات از روي دوش مردم تلاش كنيم.
عضو ارشد فراكسيون اميد مجلس افزود: طبق تاكيدات رهبر معظم انقلاب امروز روز جهاد و كار انقلابي است و در شرايطي كه در جنگ اقتصادي با دنياي استكبار هستيم، بايد همانند روزهاي دفاع مقدس در مقابل ظلم آشكار آمريكا بايستيم.

** دهياران هنرمندانه روستا را اداره كنند
كاظمي با بيان اينكه امسال سال مديريت هنرمندانه است، از دهياران خواست: با توجه به اينكه با وجود تحريم هاي سخت آمريكا بايد با دست خالي كار كنيم، هنرمندانه روستا را اداره كنيد.
وي با اشاره به بدهكاري دهياران به عنوان يكي از دغدغه هاي مهم آنان بيان كرد: در بودجه سال گذشته اعتبار دهياري ها اصلاح شد و 32 هزار ميليارد ريال بودجه به دهياري ها اختصاص يافت.
نماينده مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: براي جابجايي تيرهاي برق روستاها نيز اعتبار جداگانه اي پيش بيني شد كه اگر اين مبلغ ابلاغ شود، بسياري از مشكلات حل مي شود.
كاظمي بهسازي روستاها را در اولويت دانست و گفت: در همين رابطه علاوه بر مصوبه دولت، 40 ميليارد ريال از سهم نمايندگان ملاير براي اجراي طرح هادي و بهسازي روستاهاي اين شهرستان اختصاص داديم.
وي با بيان اينكه در سال هاي گذشته انقلابي در بهسازي روستاهاي ملاير صورت گرفت، اين رشد را حاصل فعاليت و همراهي دهياران دانست و از تلاش ها و خدمات دلسوزانه آنها تقدير كرد.
نائب رييس كميسيون حقوقي و قضايي مجلس دهم دهياران را از آگاه ترين و مسلط ترين افراد در روستا دانست و تاكيد كرد: دهياران بايد با كار جهادي و انقلابي براي برطرف شدن نيازهاي روستا تلاش كنند و تمام همت خود را براي بهسازي روستاها بگذارند.
كاظمي همچنين بر خودياري و كمك دهياران از مردم روستا و افرادي كه روستا را ترك كرده اند، تاكيد كرد و افزود: توقع شما نبايد اين باشد كه همه كارها را بايد دولت انجام دهد، بلكه براي پيشبرد امور روستا بايد از مردم روستا كمك بگيريد.
وي اظهار داشت: با وجود تمامي مشكلات و تنگناهاي مالي، سال گذشته شركت ذوب آهن آلياژي ملاير دوباره راه اندازي شد و در حال حاضر حدود 250 تن از جوانان بومي مشغول به كار هستند و شركت كيان كرد نيز در آستانه بازگشايي است.
كاظمي گفت: با ثبت ملي منبت و ثبت جهاني انگور نام ملاير بلندآوازه شد و اقدامات براي ثبت جهاني منبت نيز در دست انجام است.
وي با اشاره به برداشتن گام هاي اثرگذار در حوزه ورزش به ويژه در روستاهاي ملاير، تلاش براي حل مشكلات و نيازهاي دهياران و پرداخت بدهكاري آنان، اقدام جدي براي بازنگري طرح هادي روستايي را از ديگر موارد ضروري برشمرد.
نمانيده مردم ملاير در خانه ملت ابراز اميدواري كرد: امسال براي ملت ايران كه در طول 40 سال پس از پيروزي انقلاب همچنان براي سرافرازي اسلام از خودگذشتگي و فداكاري كرده و در جنگ تحميلي براي حفظ ميهن و ارزش هاي ديني تلاش كردند، سالي پر از موفقيت باشد.
7528/2087