۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹
کد خبر 83291201
۰ نفر
نوجوانی كه از معلولیت خوشحال است

تهران - ایرنا - «آنچه كه در سرنوشت فرد وجود دارد نباید تنها به نگاه روزهای اول تولد و دید اطرافیان خلاصه شود بلكه مسیر پیشرفت هر فرد، در طول سال ها و دهه ها متفاوت است.»

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، این بخشی از صحبت های «میثم حاج بابایی» بود كه در سن 19 سالگی خود را در بین ستاره های والیبال نشسته ایران می بیند و مدعی است كه ورزش به تنهایی در زندگی او تاثیر فراوانی داشته و سرنوشت زندگیش را به مسیر دیگری هدایت كرد.
او با یادآوری روزهای سختی كه احساس درماندگی می كرد و از ادامه مسیر زندگی ناامید بود به خبرنگار ایرنا، گفت: معلول به دنیا آمدم و این برای خود و خانواده ام مشكلات فراوانی ایجاد كرد. اما با این شرایط و سختی هایی كه محیط روستایی برای معلولان داشت ورزش را انتخاب كردم و از طریق هیات جانبازان و معلولین شهرستان شبستر در آذربایجان شرقی با والیبال نشسته آشنا شدم. سال 1396 در تمرینات تیم والیبال نشسته گسترش فولاد تست دادم كه در نهایت توانستم رضایت مربیان این تیم را كسب كنم.
حاج بابایی كه زندگی كودكی را در روستایی به نام «شند آباد» در شهرستان شبستر گذارنده است می گوید: هنوز در آن روستا هستم و یك روز در میان مسیر 2 ساعته تبریز را پشت سرمی گذارم تا به تمرینات برسم. شاید سخت باشد اما اگر بخواهم موفق شوم بدون شك باید از این سختی ها گذر كنم؛ البته در این مسیر پدرم تنها یار و یاور من است.
ورزش در زندگی جوانترین عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران، تاثیر بی نظیری داشته است تا جایی كه می گوید: شاید روزگاری حسرت زندگی عادی و راه رفتن داشتم اما امروز و زمانی كه بزرگان تیم والیبال نشسته من را «میثم» صدا می كنند مشكلات گذشته را فراموش می كنم و دیگر حسرت نداشته های زندگی نمی خورم بلكه خوشحالم معلولیت موجب شده تا در جمع پرافتخار ترین تیم جهان قرار بگیرم.
وی كه با تیم گسترش فولاد تبریز 2 عنوان نایب قهرمانی ایران را در سوپر لیگ كسب كرده است می گوید: اولین آذربایجانی عضو تیم ملی والیبال نشسته هستم و برای اثبات خودم در این تیم، تلاش خواهم كرد تا با تیم والیبال نشسته، قهرمان بازی های پارالمپیك 2020 توكیو شوم. از رقابت نمی ترسم بلكه به دنبال آن هستم تا خود را در موج همدلی و صمیمیت والیبال لیست ها قرار دهم.
میثم حاج بابایی با 19 سال سن جوانترین عضو تیم ملی والیبال نشسته ایران است كه در اردوهای این تیم در محل فدراسیون جانبازان و معلولان حضور دارد.
ورزشی**2052** 2024